Dorost vydřel první jarní výhru

Po naprosto nepovedeném utkání v Mírovce chtěl borovský dorost napravit pověst a urvat body s poslední Lipnicí. Na konci vyhroceného utkání se nakonec mohla radovat Borová, které vystřelil vítězství Marcel Sobotka.

Od úvodní hvizdu nebyla hra ani jednoho týmu ideální. Míče létaly ze strany na stranu a hra se kouskovala. Lipnice se snažila dostat za borovskou obranu dlouhými přihrávkami. Většinu jich ale obrana zachytila nebo je zneškodnil brankář Stehno. Borová se snažila kombinovat ale nedokázala dát finální přihrávku. Po jedné kombinaci se dostal na dostřel brány Doležal, jeho pěknou střelu ale brankář vytáhl na roh. Hned po rohu střílel Uttendorfský, ale i s následnou dorážkou si brankář poradil. Více ze hry měly však hosté. Jejich útoky ale končily v náruči Stehna nebo mimo bránu. První poločas tedy moc vzrušení nepřinesl a do kabin se šlo za stavu 0:0. Po změně stran chtěl každý utkání rozhodnout. To se asi pět minut po přestávce povedlo M. Sobotkovi který dostal ideální pas přes celé malé pokutové území a střelou na vzdálenější tyč rozhodl utkání. Vzápětí mohl přidat další gol, ale z malého vápna napálil pouze brankáře. Po této akci se začaly nad borovským hřištěm vznášet emoce. Hráči Lipnice se nedokázali smířit s blížící se porážkou a začali provokovat domácí obránce. Po jednom postrčení se strhla na hřišti mela, do které se více než hráči zapojili trenéři hostujícího celku. Rozhodčí neváhal a vykázal je. Utkání ztratilo na tempu a spíše se jen dohrávalo. Borová si v poklidu utkání pohlídala a urvala tak první jarní body.

Borová hrála opět bez několika nemocných hráčů ( Stejskal, Štukhejl, Bořil, Sobotka P. Fišer ), ale do sestavy se zařadili letos poprvé Antl Josef a Benc Zdeněk. Vyrovnaný průběh zápasu rozhodla střela Sobotky M. po centru Vence v 65. minutě Tento víkend po odhlášení se Čejova ze soutěže mistrovský zápas odpadá,  ale již v pátek 24. 4. se tréninkově utkáme doma s Velkou Losenicí. Začátek je v 18:00 hod.

Výsledek: 1:0 (0:0)

Branka: Marcel Sobotka

Sestava: Stehno – Uttendorfský, Pecha, Čermák, Antl – Halama, Doležal, Fikar, Hula – Venc, Sobotka (Benc, Frühbauer)

Autor: Petr Doležal, Pavel Štukhejl