Úsobí odjelo z Borové s šestigólovým debaklem

Příjemné nedělní dopoledne prožili příznivci a hráči havlíčkoborovské rezervy. Domácí nedali soupeři žádnou šanci, nastříleli šest branek a ještě si dovolili luxus v podobě dvou neproměněných penalt. Hattrickem se předvedl domácí Novosad.

Kdo si tentokráte v neděli přispal a nepřišel na úvod utkání, mohl litovat. Střelecké hody začaly již v úvodu zápasu a v 15. minutě vedla Borová dokonce 3:1. Nejprve využil závaru a důrazu domácích Klement, který mohl pohodlně zakončit do prázdné branky. Ani druhá trefa na sebe nenechala dlouho čekat a krásný Klementův centr poslal Novosad přesnou hlavičkou do sítě. Hosté ale na počátku ještě měli sílu odpovědět. Trestuhodně neobsazený útočník také hlavou snížil na 2:1. Tato akce ovšem byla pouze labutí písní hostí, které dobře pracující obrana Borové do mnoha příležitostí již nepustila. Hlavní slovo si pak opět vzali domácí útočníci a po Klementově akci napálil odražený míč parádně bombou přesně pod břevno opět Novosad. Borové vycházely pěkné akce, kterým diváci s chutí aplaudovali. V jedné z nich poslal po pěkné ulici míč podél vybíhajícího brankáře těsně mimo Klement, ten pak pálil ještě i z druhé strany, ale hostující gólman vytěsnil na roh. Pak po jeho další akci a zpětné přihrávce přenechal Novosad míč nabíhajícímu K.Šmídovi a ten tvrdou střelou pořádně prověřil gólmana Úsobí. I přesně několik dalších možností ale již zůstal stav do půle nezměněn. Druhý poločas začal podobně jako první. Domácí se tlačili do zakončení a hosté evidentně odpadávali. Nejprve po další krásné Klementově přihrávce pálil vedle Novosad, ale střelec zápasu nakonec kýžený hattrick přeci jen zkompletoval. Akci jako přes kopírák opět rozehrál Klement, zpětnou nahrávkou našel opět Novosada a ten se tentokráte nemýlil. 4:1. O deset minut později zahráli hosté v pokutovém území rukou a autor tří branek dostal šanci přidat další zásah. Penaltu ale poslal mimo tři tyče. Reputaci domácí ofenzivě napravil střídající Štefáček, jehož pěkně našla ve skluzu další perfektní Klementova přihrávka. Pak poslal v dobré pozici hlavičku mimo Novosad a na druhé straně střela hostí jen těsně minula pravou tyč Luptákovi branky. Pěknou akci pak rozehrál z levé strany K.Šmíd, který potáhl od půlky míč míč, přesně do uličky si narazil s rekonvalescentem Veselým a podél brankáře přidal šestý zásah.
Chvíli před koncem ještě hostující bek srazil v pokutovém území Novosada a Borová dostala výhodu další penalty. Veselý ale trefil pouze padajícího brankáře a dorážku poslal vysoko nad branku. Nicméně i tak domácí po výborném výkonu zaslouženě porazili hostující Úsobí.

Havlíčkova Borová B – Úsobí 6:1 (3:1)

Branky: Novosad 3, Klement, M. Štefáček, K.Šmíd

Sestava: Lupták – M. Šrámek, Žák, P. Šmíd, Uttendorfský – Tonar, K. Veselý, K. Šmíd, Zvolánek – R. Klement, Novosad (M.Štefáček, Čejka, Staněk)