Je to jisté: Borová si zahraje I.A třídu i v příští sezoně.

Po nepovedeném domácím utkání proti rezervě Havlíčkova Brodu se fotbalistům Havlíčkovy Borové podařilo v následujících dvou zápasech napravit si reputaci. Nejprve vybojovali důležitý bod v Bedřichově a pak si doma poradili díky třem pěkným gólům s béčkem Polné, které má na jaře vynikající výsledky.

Bedřichov – Havlíčkova Borová 1:1(0:0)

Do zápasu vlétli domácí mnohem lépe a hned v první minutě mohli jít do vedení, jenže po jejich křídelní akci hlavičkoval osamocený útočník nad bránu. Hosté pak hru vyrovnali a o chvíli později i oni měli zajímavou šanci. Po Hospodkově přihrávce do ulice však nabíhajícímu Chlubnovi ukopl Rakušan míč.Pak se více bojovalo ve středu pole, domácí pálil po rohovém kopu z voleje těsně nad, na druhé straně do branky málem spadl Rakušanův centr a po Hospodkově sklepnutí pěkně protáhl dalekonosnou střelou pod břevno domácího Šánu Chlubna. Hosté pak v závěru poločasu přidali, vypracovali si několik standardních situací a po jedno z nich pálil uvnitř vápna tvrdě Veselý, ale i jeho Šána dokázal vychytat.

Ve druhém poločase šancí poněkud ubylo, přesto však vydrželo poměrně solidní tempo zápasu. Za hosty mohl otevřít skóre Chlubna, ale tomu střela po centru nesedla. Přesto však hosté otevřeli skóre, po odvráceném rohovém kopu dostal míč znovu do vápna Patrik Kučera a Zdeněk Fruhbauer křížnou střelou na zadní tyč otevřel skóre. 0:1.

Jenže domácí se nevzdali a o čtvrt hodiny později se v 75. minutě po rohovém kopu a nedůrazu Borové při závaru dokázali také gólově prosadit a vyrovnat na 1:1.V závěru utkání se už nic podstatného nestalo a Borová si tak domu odvezla z Bedřichova po slušném výkonu bod.

Branka: Z.Fruhbauer

Sestava: Jonák – A.Fruhbauer, Blažek(15.K.Šmíd), J.Veselý, L.Kučera – Janáček(65.A.Chlubna), Z.Fruhbauer, P.Kučera, J.Chlubna – Hospodka(70.Němec), Rakušan

Havlíčkova Borová – Polná B 3:1(2:1)

Jeden z nejlepších jarních výkonů podala Borová v dosud posledním zápase proti rezervě Polné. Hostům, v jejichž středu se pohybuje hned několik exdivizních hráčů,se na jaře nebývale daří, a proto jeli k zápasu jako mírní favorité. Utkání začalo v poměrně vysokém tempu s několika ostrými zákroky a gólu se domácí diváci dočkali v 21. minutě. Hostující brankář zahrál před Hospodkou rukou mimo vápno a po následné žluté(jen!!) kartě se kopal trestný kop z hranice pokutového území. Míč si postavil právě Hospodka a milimetrovou střelou k tyči otevřel skóre. Pak se domácí opět ze strany dostali do pokutového území a Patrik Kučera přesnou střelou z úhlu přidal druhou branku, bohužel však z ofsajdové pozice. Ve 36. minutě pak hosté využili nedůrazu Borové před pokutovým územím, do velkého čtverce dostal přihrávku zkušený Kovář, který dloubl míč nad vybíhajícím Jonákem- 1:1. Jenže domácí ještě do poločasu opět strhli vedení na svoji stranu. Důrazný Fruhbauer udržel míč před velkým vápnem soupeře, přesně našel na straně Janáčka, který centrem za obránce vybídl ke skórování Rakušana a jeho tvrdý halfvolej znamenal vedení 2:1.

I ve druhém poločase byli domácí rychlejším a důraznějším celkem a Polnou prakticky do ničeho nepouštěli. Naopak sami v 52. minutě zakombinovali na právě straně a Zdeněk Fruhbauer zpětnou přihrávkou našel ve vápně nabíhajícího Jana Chlubnu, který přesnou ranou k tyči přidal třetí branku.Stejný hráč pak měl o chvíli později prakticky identickou možnost, ale míč dobře netrefil a několik útoků z křídel zastavili hosté na poslední chvíli odkopem na rohový kop. Naopak domácí obrana pracovala naprosto spolehlivě a Jonák příliš práce neměl. V závěru pak parádní střelu Antla hostující brankář vyškrábl na roh, hosté v své snad jediné větší možnosti druhé půle trefili z hranice vápna břevno, ale domácí pak už poslední minuty zkušeně dohráli na polovině soupeře. Borová si tak ziskem těchto tří bodů nad silným soupeřem, i přes několik absencí, definitivně zajistila átřídní jistotu i na příští sezonu.

Branky: Hospodka, Rakušan, J.Chlubna

Sestava: Jonák – A.Fruhbauer, J.Veselý, Blažek(10.AChlubna), L.Kučera – Janáček, Z.Fruhbauer, P.Kučera, J.Chlubna – Hospodka(25.Antl), Rakušan(75.Fikar)