Zasloužené výhra i v 10 hráčích s Lípou

Po prohře v Kočeticích jsme si chtěli spravit chuť na Lípě. Po podzimní prohře s tímto soupeřem se nám odveta nadmíru vydařila a to i skoro celý zápas 10 hráči v poli.

Lípa není náš oblíbený soupeř a chtěli jsme jí vrátit podzimní porážku 0:1 z jejich „ sjezdovky“. Rovněž jsme chtěli po třech zápasech naplno bodovat. Jelikož se nám v poslední době nedařilo proměňovat brankové příležitosti, vysunul se na hrot útoku k Veselému Fikar. Patrik Kučera měl získat více prostoru na pravé straně zálohy a do středu zálohy se po několika utkáních v útoku vrátil Šrámek.

Utkání pro nás nezačalo zrovna šťastně. Hned po rozehrání hostů se dostal k míči Šrámek, který nešťastnou „malou velkou“ domů vyslal do úniku hostujícího útočníka a Blažek přišel se svým skluzem pozdě. 35. vteřina utkání – ČK. Do obrany se stáhnul Veselý Petr a na útoku zůstal osamocený Fikar. Vyloučení naše hráče povzbudilo, zejména když jeden z hráčů soupeře utrousil „a tři body jsou doma“. Ani netušil, jakou má pravdu, body nakonec doma v Borové zůstaly. I v deseti hráčích jsme se do Lípy zakousli a vypadalo to, jako když hraje v 10 lidech Lípa. Již v 15. minutě pak po vyhraném souboji z dobrých 25 metrů napřáhl Zdenda Frühbauer a bombou k levé tyči nedal brankáři Lípy šanci. Na branku Lípy se v tu chvíli valil jeden útok za druhým. Hned v 18. minutě ustál faul Šrámek, zatáhl míč k brankové čáře a odtud přesnou zpětnou přihrávkou našel Páťu Kučeru, který už před brankou věděl, co s míčem. Hosté se v tu chvíli vůbec nedostávali do hry a zmohli se pouze na několik protiútoků, které končili před naší šestnáctkou.To ještě nebylo vše. Ve 27. minutě se brankově prosadil Fikar, který svým pohybem a technikou dělal obráncům soupeře velké potíže. Ve 40. minutě pak Fikar zpracoval na rohu šestnáctky dlouhou přihrávku od Petra Veselého, vymotal obránce, předal do běhu Patrikovi Kučerovi a ten našel přesným centrem na malém vápně Zdendu Frühbauera, ten hlavou zvýšil na 4:0. Po výborném prvním poločase jsem stejně nastoupil do druhé půle. Hned v 50. minutě si zasóloval Jarda Veselým prokličkoval se až do šestnáctky, ale na jeho přihrávku Fikar před prázdnou bránou jen těsně nedostal. Za dalších pět minut jsme si vytvořili další gólovku, tu jsme však opět jen těsně nedotáhli do konce. Pak se začali více do předu hrát hosté, vysunuli třetího útočníka a v 59. minutě po nedůrazu našich obránců snížila Lípa na 1:4. V 65. minutě se situace opakovala, když Vymetal vytěsnil střelu do šibenice k rohovému praporku, odtud však lipští hráči vrátili míč před bránu a snížili na 2:4. My jsme pak začali více bránit a hosty jsme již do dalších šancí nepustili a naše brejky jsme také nedotáhli do konce. Utkání jsme odbojovali a i v deseti jsme předvedli hodně dobrý výkon. První poločas byl přímo skvělý. Utkání se líbilo i divákům, kterých ve špatném počasí přišlo docela dost. Do utkání se postupně zapojili i Rakušan, Aleš Frühbauer a Lukáš Němec, který si více jak po roce opět zahrál utkání za Atým.

Havlíčkova Borová – Lípa

Výsledek: 4:2 (4:0)

Branky: Frühbauer Zdeněk – 2x, Fikar, Kučera Patrik

Sestava : Vymetal – Tonar, Veselý Jarda, Blažek, Kučera Lukáš – Kučera Patrik, Frühbauer Zdeněk, Šrámek, Chlubna – Fikar, Veselý Petr