Zase slabá produktivita. Z Košetic bohužel bez bodu.

Napravit reputaci ze středeční dohrávky a pokusit se přivézt z Košetic výhru jako minulý rok, takový byl cíl A týmu. I přes snahu a několik šancí jsme přijeli s prázdnou i díky dvěma penaltám.

Košeticím se na týmy z Havlíčkobrodska daří, zatím doma porazili všechny okresní mi týmy. My jsme si jeli na jejich pěkné hřiště zahrát fotbal a dovézt domů nějaké body. Poslední zápas jsme zde vyhráli 5:1, ale přišli jsme zde po zcela zbytečném a surovém faulu domácích o Lukáše Němce, který od té doby laboruje se zraněným kolenem.

Utkání začali lépe domácí, kteří na nás vlítli, ale do zakončení se nedostali. Úvodních 20. minut patřilo jim, postupně jsme však hru vyrovnávali. Bohužel jsme zcela zbytečně ztráceli míče po nepřesných přihrávkách a tím jsme domácím umožňovali jejich hru. Ve 22. minutě jsme pak špatně pokryli náběh záložníka domácích z levé strany a Blažek při blokování centru skluzem zahrál v pádu rukou. Domácí zahrávali pokutový kop a bezpečně jej proměnili na 1:0, i když Vymetal vystihl směr střely. Ta však šla do bezpečně k tyči a byl na ni krátký. Domácí pak v první půli ohrozili naši bránu ještě jednou, z přímého kopu z 25 metrů mířil pod břevno domácí kapitán, Vymetal však jeho střelu bezpečně vyrazil. My jsem si v první půli žádnou stoprocentní šanci nevytvořili. Do druhé půle jsem nastoupili s odhodláním utkání zvrátit v náš prospěch. Začali jsem mnohem lépe kombinovat, zpřesnili jsme přihrávky a výsledkem byl náš tlak. Z toho plynuly i šance, když největší zahodil Šrámek. Petr Veselý našel milimetrovou přihrávkou za obranu Rakušana, ten krásně obloučkem našel Šrámka na zadní tyči, ten však místo zcela prázdné branky trefil hlavou pouze tyč. Za dalších 5 minut jsme šli do přečíslení 3 na 2, Šrámek však situaci řešil slabou střelou z úhlu, s níž nemohl mít domácí brankář potíže. V případě nahrávky mohl do prázdné branky zakončit Rakušan. Poté se snažil z přímého kopu zaskočit Vymetala domácí záložník, když svou střelu zakroutil od autové čáry na přední tyč a Vymetal těžkým zákrokem uchránil svou branku. Další příležitost k vyrovnání měl střídající Pavel Šmíd, sám na penaltě trefil dobře míč, bohužel však do středu brány, kde jej vyrazil domácí brankář. Následnou dorážku Páti Kučery vykopl z brány obránce. V tu chvíli už jsme hráli vzadu na riziko a v 91. minutě po brejku přišla druhá penalta po faulu Petra Veselého – 2:0 pro domácí. Opět jsme doplatili na zahazování šancí a dá se říci, že jsme inkasovali ze dvou penalt a dvou přímých kopů dvě branky. Pakliže nebudeme své šance proměňovat, nemůžeme pomýšlet na body.

Košetice – Havlíčkova Borová

Výsledek : 2:0 (0:0)

Sestava: Vymetal –Tonar, Veselý Petr, Blažek, Kučera – Chlubna, Frühbauer Zdeněk, Kučera Patrik, Fikar – Šrámek, Rakušan (střídali: Frühbauer Aleš, Šmíd Pavel)

Autor: Roman Brukner