Vydařený výkon přinesl v Humpolci 3 body

Na umělou trávu zavítala Borová v sobotním zápase do Humpolce. Svou špatnou bilanci s místním B týmem vylepšila dobrým kolektivním výkonem a zaznamela první vítězství v Humpolci.

Na „umělku“ do Humpolce jsme odjížděli konečně kompletní. Dosud nikdy se nám zde v soutěžním utkání nepodařilo bodovat a to jsme chtěli změnit.

Hned po začátku utkání se do nás domácí zakousli a zatlačili nás k naší brance. Z počátečního náporu domácích vyústilo několik rohových kopů, v největší šanci však domácí obránce hlavou po rohu přestřelil. Po deseti minutách jsme vyrovnali hru a začali se lépe pohybovat a lépe jsme kombinovali. V soubojích o míč jsme byli rychlejší a včasným přístupem k domácím hráčům jsme jim znemožnili jejich hru založenou na rychlých přihrávkách za obranu. Několikrát jsme se kombinačně dostali až k zakončení, ale Fikar ani Patrik Kučera branku domácích netrefili. Udeřilo až ve 32 minutě, kdy Petr Veselý dobře napadal rozehrávku domácích a po vybojovaném míči předložil před prázdnou bránu pro Rakušana 1:0. Několik dalších akcí jsme již do poločasu nedotáhli do konce. Domácí několikrát zahrozili rychlým brejkem. Při jednom z nich se vyznamenal Vymetal, další uhasili Jarda Veselý a Lukáš Kučera.

Do druhého poločasu jsme nastoupili ve stejném složení a navázali jsme na naši dobrou hru z první půle. Ve 48 minutě předvedli perfektní akci Sobotka, Rakušan a Veselý, když střela Veselého jen těsně minula pravou tyč domácí brány. O minutu později už jsme se ale podruhé radovali, když po přihrávce Rakušana si za obranu zaběhl Petr Veselý a ránou na přední tyč nedal domácímu brankáři šanci. V 52 minutě se domácímu obránci nepovedl centr, přetažený míč však jeho spoluhráč stačil vrátit před bránu a pro útočníka na zadní tyči už nebyl problém trefit odkrytou stranu branky 1:2. Domácí se pak snažili přidat na tempu, ale do dalších šancí se nedostali. V 59 minutě obdržel trochu přísnou ŽK Lukáš Kučera. To se mu vymstilo hned po třech minutách, kdy po zaváhání zatáhl za dres domácího útočníka a rozhodčí byl nekompromisní – ČK a dohrávali jsme o deseti. Na obranu se stáhnul Petr Veselý. Ani v deseti hráčích jsme nebyli horším týmem a v 68 minutě Fikar po další pěkné kombinační akci zvýšil na 3:1. Po chvíli jsme šli do brejku 4:3, domácí záložník zezadu fauloval Patrika Kučeru, tentokrát ale rozhodčí domácího hráče ušetřil, neboť i pro něj by to musela být druhá ŽK. Domácí se sice snažili, ale do vyložených šancí se nedostávali. V 72 minutě Fikar po individuální akci vnikl do šestnáctky, zde si stahovačkou pohrál s obráncem a ten jej fauloval. Šrámek z penalty bombou zvýšil na 4:1. Poté nahradil Rakušana Aleš Frühbauer a navázal na jeho dobrý výkon. Po chvíli střídal i Sobotka , na hřišti jej nahradil Tonar. V 85 minutě měli domácí asi největší šanci, ale v samostatném úniku vychytal domácího útočníka Vymetal a při dorážce jej na brankové čáře zastoupil Petr Veselý. V 90 minutě se na hřiště dostal i Fišer. V Humpolci jsme zaslouženě vyhráli po výborném výkonu celého týmu.

Humpolec B – Havlíčkova Borová 1:4 (0:1)

Branky : Rakušan, Veselý Petr, Fikar, Šrámek (P)

Sestava : Vymetal - Chlubna , Veselý Jaroslav, Frühbauer Zdeněk , Kučera Lukáš – Sobotka, Kučera Patrik, Šrámek, Fikar – Veselý Petr, Rakušan

Roman Brukner