První jarní zápas v Budíkově se Borové nevydařil

Po dlouhé zimní přestávce a 3 odložených kolech první jarní zápas sehrál A tým v Budíkově. Na malém hřišti v Budkově se A týmu nikdy moc nedařilo a to se opět potvrdilo.

Do Budíkova jsme odjížděli notně oslabeni,neboť na poslední chvíli totiž onemocněl Lukáš Kučera a tak jsme do zápasu nastoupili s kompletně vyměněnou obranou.Na střídání jsme měli pouze jednoho hráče a to Aleše Frühbauera, který měl navíc v nohách stejně jako Marcel Sobotka, hrající v základu, celý sobotní zápas za B tým.

Do zápasu jsme nastoupili vlažně a hned zpočátku jsme měli problémy s dlouhými míči domácích, které do naší šestnáctky létaly po dlouhých nákopech i velmi dlouhých autových vhazováních. Po jednom takovém míči domácí útočník ve 12 minutě obešel obránce a nedal Vymetalovi šanci.Pochvíli jsme měli smůlu, když Chlubna po rozehraném rohu napálil míč do břevna, domácí gólman se pouze podíval. Náš výkon v první půli byl nadále opatrný a z toho domácí ve 41 minutě vytěžili druhý gól. Po změně stran jsme začali mnohem lépe kombinovat a lépe se pohybovat. Hrálo se převážně na polovině Budíkova, ale bohužel bez patřičného efektu. Vyprodukovali jsme i několik závarů před domácí bránou, když míče z našich střel prolétli těsně kolem tyče domácí brány nebo byly zblokovány. Možná s trochou více důrazu jsme měli některý z míčů do branky domácích dostat. V 64 minutě jsme nepohlídali dlouhý aut domácích a prohrávali jsme o 3 branky. Nadále jsme se tlačili před bránu domácích, ale bez výsledku. Až po střídání Aleše Frühbauerajsme se dočkali. Nejprve po rohu domácí brankář zneškodnil jeho gólovou hlavičku do vinglu, ale v 83 minutě už mu skórování nezabránil, když uplatnil důraz a pohotovost při dorážce po dalším rohu. Po chvíli měl ještě další možnost, ale v této situaci byl rychlejší obránce. Domácí mohli přidat i 4 branku, kdy na pokyn pomezního rozhodčího byla odpískána penalta po souboji tělo na tělo Šrámka s domácím útočníkem. Domácí hráč však branku přestřelil. K tomuto momentu bych uvedl, že penaltu vlastně odpískal rozhodčí na pokyn „tatínka“ pomezního rozhodčího, ten totiž stál po celou dobu utkání za ním a radil mu .

Zápas jsme prohospodařili v prvním poločase, kdy jsme si domácí nechali zbytečně odskočit na dvougólový rozdíl.Po pauze jsme sice už byli lepším týmem, ale chyběl nám důraz v zakončení a trochu štěstí. Svým výkonem ke kvalitě utkání nepomohl ani nepřesný a bojácný rozhodčí. Nutno však říci, že utkání kazil na obě strany.

Budíkov – Havlíčkova Borová 3 :1 (2:0)

Branka: A. Fruhbauer

Sestava: Vymetal - Chlubna ,Veselý J., Frühbauer Z., Tonar - Sobotka ,Kučera P. ,Šrámek,Fikar - Veselý P. ,Rakušan

Roman Brukner