Zápas na sněhu Borová zvládla lépe než Leština

Na takřka neregulérním terénu sehrálo své dosud poslední utkání áčko Havlíčkovy Borové, které na svém sněhem pokrytém hřišti přivítalo dosavadního lídra tabulky Leštinu. A domácí zápas, na který byly potřeba spíše lyže, zvládli lépe.

Už před samotným začátkem bylo hřiště dost nasáklé vodou, ale terén se postupem času ještě mnohonásobně zhoršil a utkání dvou týmů, které se pohybují na špici tabulky tak nabídlo spíše boj, než pohlednou kopanou.

Do první velké šance se dostali hosté, ale pohotovou střelu „z první“ dokázal bravurně zlikvidovat brankář Vymetal. Na druhé straně se pak do dobrých příležitostí propracovali i domácí hráči, a také se jim podařilo vstřelit první gól, když Patrik Kučera dokázal povedenou střelou přehodit hostujícího brankáře. Odpověď hostí na sebe však nenechala dlouho čekat. Aubrecht se na těžkém terénu dokázal vyhnout dvěma domácím hráčům a na jeho střelu ke vzdálenější tyči byl Vymetal krátký. Borová pak ve zbytku poločasu nedokázala gólově vytěžit ani nic ze série standardních situací, i když některé jejich akce gólem hodně zaváněly, podobně jako několik situací na druhé straně.

Ve druhém poločasu už se hrálo na souvislé sněhové pokrývce, která přinesla více štěstí Borové. V 50. minutě se po precizně přesném Blažkově pasu dokázal v úniku se štěstím prosadit Petr Veselý. Hned o minutu později pak dostal míč do strany Chlubna, který napřáhl z úhlu zhruba z hranice velkého vápna a jeho povedená střela skončila pod břevnem hostující branky: 3:1. Chlubna tak podobně jako Patrik Kučera zaznamenal svůj první gól v borovském dresu. Hosté se dlouho nedokázali propracovat do velké šance a jejich akce dokázali domácí zastavovat. Až po dvacet minutách Leština využila po závaru zmatcích v pokutovém území domácích a Čuřík dokázal zblízka snížit. Velkou šanci měl i Fikar a na normálním terénu se by možná jeho střela nezastavila na sněhu za již překonaným brankářem. Pak převzali taktovku opět hosté, kteří se dostali i do několika šancí, ale Borová již dokázala uhájit svoji branku bez dalšího inkasovaného gólu. A když ani důraznější domácí již nepřidali další gól, utkání tak skončilo těsným vítězstvím Borové v poměru 3:2.

Havlíčkova Borová – Leština 3:2(1:1)

Branky: P. Kučera, P.Veselý, Chlubna

Sestava: Vymental – Janáček(70.Fikar), Blažek, J.Veselý, L.Kučera – Chlubna, Fruhbauer, P.Kučera, Fikar – Šrámek(75. Rakušan), P.Veselý

Předchozí utkání:

Lípa – Havlíčkova Borová 1:0(0:0)

Zpočátku byli o něco lepší domácí, ale jejich střely zdálky dokázal Vymetal likvidovat. Hosté pak ovšem také osmělili a Kučerovu střelu brankář Vašák musel vytlačit nad břevno. Velkou šanci pak po Fikarově centru měl Petr Veselý, ale jeho hlavička v jasné pozici mířila jen mimo. Na druhé straně pak Lípa trefila z přímého kopu břevno. Ve druhém poločase pak měli první dvě gólovky hosté. Po ose Janáček – Šrámek- Chlubna – Rakušan však Veselý mířil zblízka jen do tyče. O chvíli později pak v úniků nedokázal před brankářem usměrnit míč do sítě ani Rakušan a jeho střela zazvonila také pouze o tyč. Lípa ve druhém poločase „z kopce“ neměla žádný drtivý tlak a spoléhala spíše na brejky. Jeden z nich je jim pak vyplatil necelých deset minut před koncem, když míč po souboji propadl až k volnému Hrdličkovi, který svoji střelu poslal levačkou pod břevno. Lípa doma dokázala zvítězit 1:0.

Havlíčkova Borová – Košetice 2:2(1:1)

Domácí byli v prvním poločase o něco lepším celkem, ale jako první se dokázali prosadit hosté. Bystričan využil zaváhání obrany a přehodil Vymetala. Borová pak měla po jedné akci během několika vteřiny snad tři gólovky, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Ta však přišla ještě do poločasu, když faul na Blažka potrestal z penalty Fikar.

Hned na úvod druhého dějství se pak po Veselého trestném kopu prosadil hlavou Blažek. Borová však nedokázala využít útlumu hostí, Košetice se postupem času tlačily stále více dopředu a nakonec přišlo i vyrovnání, když Kubů svůj trestný kop z úhlu dokázal po zemi poslat až do sítě a srovnal tak na konečných 2:2.

průměr (2.17) | hlasovalo (12)