Body z Pacova vystřelil Šrámek. Áčko jde alespoň na týden do čela

Zápas na půdě poslední rezervy Pacova čekal v sobotu odpoledne na fotbalisty A týmu Havlíčkovy Borové. Zrádné utkání hosté zvládli s další nulou obdržených branek na svém kontě a minimálně do dalšího kola se tak vyhoupli do čela bétřídní tabulky.

Když se během jarní části oba sobotní soupeři střetli na stejném hřišti, přineslo utkání divácky nudný fotbal se šťastným koncem pro domácí. Hra byla v sobotu oboustranně podobná, ale tentokráte se štěstí otočilo k borovskému celku. Ten už nastoupil bez Pavla Veselého, který se vydal na zkušenou do ždírecké Dekory a v brance se tak představila nová posila - mladý Tomáš Vymetal, který putoval na výměnu opačným směrem.

Posílená rezerva Pacova nastoupila s odhodláním získat tři důležité body do tabulky, ale do prvních šancí se na pěkně připraveném hřišti dostali hosté. Jejich první střela prolétla jen vedle tyče do zámezí a o několik minut později se do šance dostal Rakušan. Jeho přízemní pokus z úhlu však domácí brankář vyrazil.

Domácí dirigováni svým středním záložníkem se pokoušeli o gólovou odpověď a vytvořili si i několik šancí. Po povedené kličce ze strany a následném centru však hosté při závaru svoje pokutové území uhájili. Vymetal pak dobře vyběhl proti jednomu z brejků domácích a míč včas lapil. Na druhé straně dostal pěkný míč do běhu Petr Veselý, který se s ním protáhl až do pokutového území, ale ve výborné pozici prováhal ideální čas ke střelbě i přihrávce a domácí defenziva jej pak stačila na poslední chvíli zastavit.

Pacov se do poločasu dostal ještě do jedné šance, ale po trestném kopu hlavičkoval jeho osamocený útočník hodně nepřesně.

Hosté, kteří se snažili držet balon, pak měli v prvním poločase hned několik možností k přečíslení domácí obrany, ale jejich rychlý přechod do útoku až příliš často hatila nepřesné rozehrávka, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase se toho herně příliš nezměnilo, šancí bylo jako šafránu a fotbal musel diváky spíše nudit.

Definitivní rozuzlení zápasu však přišlo poměrně záhy po přestávce. Po centru ze strany se v 53. minutě k odraženému míči dostal Patrik Kučera, jeho nepříliš povedená střela placírkou se ve vápně dostala k osamocenému Šrámkovi, který pohotově poslal míč k tyči domácí branky. 0:1.

Pacov se pak snažil více tlačit do útoku, ale borovská defenziva pracovala na výbornou a hostitelům se tak dlouho nedařilo vypracovat si pořádnou šanci. Zhruba dvacet minut před koncem jim však svitla naděje, když se po křídelní akci dostal míč do pokutového území, domácí Přibyl však ve vyložené pozici pálil jen kamsi daleko mimo branku. Pacov se v závěru ještě pokoušel o tlak, ale kromě několika závarů po standardních situacích a jedné střele těsně vedle tyče si prakticky již žádnou šanci nevytvořil.

Hosté, kteří již potřetí v řadě udrželi nulu, se tak po prohře Leštiny minimálně na týden dostali do čela bétřídní tabulky.

Pacov – Havlíčkova Borová 0:1(0:0)

Branka: Šrámek

Sestava:Vymetal – Janáček, Blažek, J.Veselý, L. Kučera – Šrámek (85. A.Fruhbauer), Z.Fruhbauer, P.Kučera, Fikar – Rakušan(46.J.Chlubna), Petr Veselý(80.Tonar)

Jakub Janáček