Borové se na Černovice daří. Porazila je potřetí za sebou

Po posledním nepovedeném zápase s Humpolcem chtěli fotbalisté A týmu Havlíčkovy Borové dát zapomenout na špatný výkon a pokusit se bodovat na hřišti dosavadního lídra tabulky z Černovic. A tento plán se podařilo splnit na výbornou – hosté totiž dokázali svého soupeře porazit už potřetí v řadě.

Borová odjela k zápasu v hodně nekompletní sestavě. Na hřišti z různých důvodů chyběli Blažek, J.Veselý, Petr Veselý, nebo Fišer. Po dlouhé době tak do základní sestavy naskočil třeba Hošák s Janáčkem a na hřiště se od úvodních minut podíval i mladík Sobotka.

Domácí zápas začali tak jak se od nich očekávalo a od úvodních minut se snažili tlačit před branku hostí. Defenziva Borové je však dlouho do vážnějších akcí nepouštěla a hosté postupem času začínali kombinačně čím dál častěji testovat propustnou obranu Černovic, které časté brejkové situace a rychlí hráči celku z Havlíčkobrodska dělaly velké problémy.

Do první velké šance se dostali domácí, v jejichž středu hrál prim agilní Ševčík, ale Scheufler z úhlu pálil pouze nad branku a stejně se Černovickým vedlo i po střele z hranice šestnáctky, které pouze prolétla vedle Veselého tyče. Za hosty nejprve střelou zdálky otestoval brankáře Ramoviče Patrik Kučera, a po rozehraném rohu si na přetažený centr naběhl
Šrámek a jeho dělový volej prosvištěl těsně nad domácím břevnem. O chvíli později se pak z úhlu řítil na brankáře osamocený Rakušan, svoji střelu ale uspěchal a pálil o metr vedle.

Na druhé straně pak domácí hlavičkovali po rohovém kopu těsně nad branku. Další zásah do sestavy hostů přišel zhruba ve 31. minutě, kdy se po jednom ze soubojů ocitl na zemi Hošák, který tak musel pro zranění vystřídat již krátce po půlhodině hry. Došlo tak na přeskupení řad, na místo poslední se posunul Patrik Kučera, na zálohu se stáhl Sobotka a do středu hry se přesunul Fikar.

Možná paradoxně během jeho ošetřování, kdy byli hosté v deseti, se jim podařilo otevřít skóre. Po křídelní akci sklepl Rakušan míč na hranici velkého vápna Fikarovi, který s trochou štěstí prostřelil Ramoviče. 0:1. Po chvíli pak připravili domácí opravdu horké chvilky brankáři Veselému. Ten nejprve dokázal konečky prstů vytěsnit přímý kop mimo
branku, kdy již domácí diváci zvedali radostí ruce a pak si po následném centru reflexivně poradil i s dorážkou Kerouše!

V prvním poločase se hrál svižný fotbal nahoru-dolů a Borová mohla brzy domácí znovu trestat. Do samostatného úniku se dostal znovu Rakušan, ten ale místo kličky osamocenému brankáři volil střelu a strážce domácí svatyně jeho pokus dokázal nohou vykopnout. Těsně před pauzou se pak prokombinoval do dobré pozice Fikar, ale jeho pokus o lob brankáři ani zdaleka neměl gólové parametry.

Domácí nastoupili do druhé půle s odhodláním zvrátit výsledek ve svůj prospěch, ale nepřesností na jejich straně postupem času stále více přibývalo a hostujícím hráčům se i přes výraznou fyzickou nevýhodu možná překvapivě často dařilo vyhrávat osobní a hlavičkové souboje. Přesto se Černovice dostaly do několika vyložených šancí – dvakrát šli téměř osamoceně na bránu, ale ani jednou se jim mezi tři tyče míč trefit nepodařilo. A když už ano, tak hosty opět podržel brankář Veselý, jako při pohotové střele Kerouše. Hostující svatyně pak odolala i při závaru po dlouhém autu a jedna ze střel domácího celku jen těsně minula vzdálenější tyč.

Na druhé straně se opět postupem času otevíralo stále více okének v domácí defenzivě. Po Rakušanově akci a následné přihrávce se do obří šance dostal uvnitř velkého vápna úplně volný Tonar, ale jeho střelu domácí gólman stihl vyrazit. Hostujícímu útočníkovi se podobně vedlo i o několik minut později, kdy mu Ramovič zmenšil střelecký úhel a střelecký pokus zblízka zlikvidoval. Do tutové šance se pak prokličkoval i Zdeněk Fruhbauer, který se dostal úplně sám před brankáře, ale při pokusu o kličku si míč příliš předkopl.

Hosté si však spravili chuť zhruba deset minut před koncem, kdy se Rakušan vyhnul na půlce ofsajdové pasti a po úprku přes půl hřiště předložil Tonarovi míč před prázdnou branku jako na stříbrném podnose. 0:2!

Černovice se pak ještě vzepjaly k závěrečnému náporu, ale hosté si už jejich standardní situace dokázali pohlídat, i když jednou míč přeci jen proletěl vedle tyče.

V zápase plném šancí tak nakonec slavili hosté po bojovném výkonu plný bodový zisk.

"Nevím proč,ale hodně jsme kazili ve středu hřiště přihrávky a soupeř byl velmi kvalitní a naše chyby trestal," hodnotil utkání domácí trenér.

Černovice – Havlíčkova Borová 0:2(0:1)

Branky: Fikar, Tonar

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Hošák(33.Tonar), Z. Fruhbauer, L. Kučera – J.Chlubna, P.Kučera, Šrámek, Fikar – Sobotka, Rakušan(84.A. Fruhbauer)

Jakub Janáček