Áčko znovu vyhrálo a bodově dotáhlo čtvrté Košetice

Jedny, minimálně bráno z výsledkového hlediska, z nejlepších týmů jara svedlo proti sobě dohromady poslední domácí utkání A týmu Havlíčkovy Borové. Ta na svém hřišti přivítala v předposledním kole letošní I.B třídy Lučici, která v druhé polovině soutěže také nasbírala velmi slušný počet bodů. Zápas byl však hlavně ve druhé půli jednoznačný a domácí si zaslouženě připsali tři body do tabulky.

Utkání se hrálo na mokrém terénu, který nahrával rychlé hře. Po počátečním oťukávání se jako první radovali domácí. V 11. minutě našel pas za obranu na půlce rozběhnutého Petra Veselého, který využil zaváhání hostujícího Beránka a svůj úprk zakončil přesnou střelou k tyči. 1:0. Domácím se dařily některého rychlé kombinace i narážečky po stranách hřiště a jeden z centrů mladého Fikara proletěl velmi nebezpečně pokutovým územím, stejně jako další pas Stejskala.

Několikrát se však osmělili i hosté, které dirigoval v prvním poločase velmi dobře hrající Herman. Po jednom z jejich rohových kopů se míč odrazil k Beránkovi, který vyslal na Veselého branku zdálky tvrdou střelu. Domácí brankář, který toho přes změť těl zřejmě moc neviděl, však zareagoval skvěle a ránu bravurně vyrazil.

Hostující Beránek pak mohl děkovat rozhodčímu Kamenskému, když rukou stáhl unikajícího Rakušana, který by pádil úplně sám na branku. Sudí však byl milosrdný a vytáhl pouze žlutý kartonek.

Ve 22. minutě se domácí radovali znovu. Petr Veselý zahrával ze strany přímý kop, jeho prudká střela orazítkovala břevno hostující svatyně, ale míč dokázal akrobaticky poslat do sítě Tomáš Blažek. 2:0.

Poté domácí po povedené dvacetiminutovce poněkud usnuli na vavřínech a hosté se tlačili dopředu. Moc šancí si sice nevytvořili, ale pohříchu jedna z mála skončila brankou. Centr ze strany zužitkoval v kontaktní gól kanonýr Lančarič.

Pokud byla první půle v poli poměrně vyrovnaná, druhé dějství už bylo jednoznačnou záležitostí domácích. A hned ve 48. minutě si na hranici velkého vápna zpracoval míč Petr Veselý a přesnou přízemní střelou k tyči překonal Šimánka potřetí. 3:1.

Hosté se ve druhém poločase nedostali vůbec k ničemu a brankář Veselý se tak musel spíše nudit. Zato domácí přitlačili Lučici takřka na celý druhý poločas na její polovinu a povedenou hrou dokázali několikrát roztleskat i poměrně početné obecenstvo. Jenže Hošákovi nebyl uznán gól pro ruku, penaltou neskončil ani jasný faul na dobře hrajícího Fikara a ani další možnosti a dobře rozjeté akce Borové již brankou neskončily, přestože se hlavně posledních dvacet minut hrálo doslova na jednu bránu.

Domácí tak nakonec zvítězili 3:1, vyhřívají se na pátém místě tabulky a bodově dokonce dotáhli i čtvrté Košetice. To v polovině podzimu zřejmě nečekal ani největší optimista.

Havlíčkova Borová – Lučice 3:1(2:1)

Branky: Petr Veselý 2, Blažek

Sestava: Pavel Veselý – Tonar(60. Šrámek), J.Veselý, Blažek, Kučera – Fikar, Stejskal, Z. Fruhbauer, P.Šmíd(46. Hošák) – Petr Veselý, Rakušan(80.A.Fruhbauer)

Jakub Janáček