Po třech výhrách v řadě nula. Divokou přestřelku plnou dalších šancí zvládlo lépe Kožlí

Zajímavý zápas se během slunného nedělního odpoledne hrál v Kožlí u Ledče nad Sázavou. Zavítala sem v dalším duelu I.B třídy Havlíčkova Borová, která v posledních třech kolech uhrála plný počet bodů. Diváci si určitě přišli na své, gólů a šancí bylo jako máku, ale spokojenější nakonec byli s výsledkem domácí.

Hosté přijeli k zápasu ve třinácti lidech a na lavičce byl ke střídání připraven pouze trenér Roman Brukner a mladý Zdeněk Benc, který hrál dopoledne za B tým.

Divácky atraktivní utkání gólově načali jako první domácí, které ze středu zálohy dirigoval jako vždy vynikající Blažejovský. První šanci Kožlí ještě zlikvidoval brankář Veselý a další pokus minul borovskou branku, ale ve 12. minutě se po pasu za obranu radoval z první trefy zápasu domácí Makovec. Hosté se však nenechal zahanbit a už o tři minuty později se po centru Tonara z trestného kopu přesnou hlavičkou z poměrně velké dálky prosadil Hošák. Hosté poté zhruba na čtvrt hodiny zamkli domácí na jejich polovině a dokázali si vytvořit hned několik velmi dobrých šancí, při nich však zářil domácí brankář Vrána.

Nejprve se po přesné přihrávce ve vápně přes obránce prosadil záložník Fikar, který se dostal až koželského brankáře. Ten jeho pokus vyrazil před sebe, ale borovský hráč, který v neděli slavil osmnácté narozeniny, poslal svoji dorážku namísto přihrávky ve vyložené pozici pouze nad branku.

Veselého dobře kopnutý trestný kop z hranice vápna vyrazil Vrána na rohový kop, a poté se do další šanci dostal po míči za obránce Hošák. Ten se dostal až před domácího brankáře, který ale včas vyběhl a jeho pokus vyrazil. Hostující kapitán ještě vrátil míč k Petru Veselému a jeho střelu k tyči vracející se koželský gólman vyškrábl na další rohový kop. Na druhé straně kontrovali i domácí, ale se střelou domácího Šimka si gólman Veselý poradil.

O chvíli později napřáhl v rohu velkého vápna hostující Němec, ale jeho parádní dělovku neméně krásným zákrokem Vrána vyškrábl. Po dalším rohovém kopu pak mohl ještě skórovat Radek Janáček, na poslední chvíli však opět zasáhl strážce domácí svatyně.

Jenže pak hosté ze své aktivní hry polevili a přišla mezi 30. a 38. minutou naprosto tragická pasáž, kdy domácí zcela ovládli dění na hřišti. Nejprve po pasu na zadní tyč a následné zpětné přihrávce vstřelil druhý gól domácí kanonýr Šimek, o tři minuty později se po dalším nedůsledném obsazování prosadil rychlík Trpišovský, a aby toho nemálo, tak hosté po pasu za obranu a nedůrazu prosadil domácí špílmachr Blažejovský. 4:1!

Hosté však nesložili zbraně, po krásné křídlení přihrávce se ve vápně pěkně uvolnil Radek Janáček a jeho přihrávku nadvakrát dostal do sítě na zadní tyči Petr Veselý.

Druhé dějství začali lépe hosté, kteří chvíli po pauze předvedli jednu z nejkrásnějších akcí zápasu. Po přesném pasu do strany se do vápna protáhl Němec a jeho zpětnou přihrávku patičkou Petr Veselý ještě přiťukl Fikarovi. Ten se do tutovky rychle uvolnil přes obránce, ale jeho další střelu levačkou Vrána vyrazil. Přesto se Borová dočkala hned v 50. minutě snížení. Po faulu ve vápně se totiž z penalty prosadil Stejskal.

V poli se pak nadále hrála poměrně vyrovnaná partie, vyložené šance si však povětšinou dokázali vypracovat už jen domácí. A v jejich zahazování „exceloval“ hlavně útočník Trpišovský. Tomu nejprve po brejku před brankáře Veselého předložil přihrávku jako na stříbrném podnose Šimek, ale hostující gólman jeho tutovku zlikvidoval. Na druhé straně se řítil do gólovky Radek Janáček, ten ale po první úspěšné kličce ve vápně nevolil střelu a jeho druhou kličku už Brzoň vystihl.

Po rohovém kopu pak krásnou ránu těsně nad břevno vyslal domácí Blažejovský a další střelu Trpišovského zlikvidoval opět Pavel Veselý. Ten svoji brankářskou extratřídu prokázal i při pokutovém kopu Šimka, který dokázal vyrazit. Svůj nedělní zmar při zakončení pak ještě jednou prokázal Trpišovský, kterého Pavel Veselý dokázal při nájezdu vytlačit do boku a domácí hráč trefil pouze boční síť. Hosté pak ještě měli určitou naději na vstřelení vyrovnávací branky, protože Kožlí dohrávalo pouze v deseti. Ale trestný kop Stejskala, ani několik závaru na hranici velkého vápna už k žádné trefě nevedlo.

V duelu plném branek a zahozených šancí se tak radovali domácí.

Hosté v neděli přivítají na svém hřišti nováčka soutěže z Košetic, který se dosud drží na předních patrech tabulky.

Kožlí – Havlíčkova Borová 4:3(4:2)

Branky: Hošák, Petr Veselý, Stejskal(pk)

Sestava: Pavel Veselý – Tonar, J.Veselý, Fruhbauer, Stejskal – Fikar, Němec, Petr Veselý(82.Benc), R.Janáček – Hošák, J.Janáček

Jakub Janáček