Boj v Černovicích vyzněl lépe pro hosty

Druhé vítězství v řadě si na své konto v neděli připsali fotbalisté Havlíčkovy Borové. Ti si možná trochu překvapivě přivezli tři body z pěkného hřiště Černovic u Tábora, které v předchozích pěti utkáních získaly třináct bodů.

Nesmírně vyrovnaná je třízápasová bilance Havlíčkovy Borové a jejího nedělního soupeře při utkáních hraných na černovické půdě. Tým z Pelhřimovska přivítal hosty z Havlíčkova rodiště doma včetně posledního střetnutí dosud třikrát. Jednou vyhráli domácí, jednou hosté a jednou se soupeři rozešli smírně při celkovém skóre 4:4.

I z tohoto letmého pohledu na statistiky je jasné, že souboje těchto dvou celků nabízejí vždy velmi vyrovnaný boj.

Tentokráte vstoupili do zápasu mnohem lépe domácí. Borová jakoby zpočátku nevěděla co hrát, odevzdávala domácím lacino míče, a v prvních deseti minutách se hosté pouze bránili. Po rohovém kopu pálil domácí hráč prudce, ale těsně nad branku a další krásná střela, tentokráte zpoza velkého vápna, zatřásla borovským břevnem.

Po úvodním tlaku ale naštěstí pro hosty začali chybovat i černovičtí hráči a hra v poli se již do konce poločasu vyrovnala. Dvě přízemní střílené přihrávky Petra Veselého ale nikoho před brankou nenašly a přímý kop stejného hráče prolétl jen o milimetry vedle tyče. Na druhé straně měli dobrou možnost i domácí, ale jeden z jejich ataků uklidili hosté na poslední chvíli na rohový kop, a poté další střelu vylapil brankář Veselý.

Do druhého poločasu naopak vstoupili mnohem lépe hosté z Havlíkovy Borové. Jejich první kombinace sice ještě k brance nevedla, ale ve 48. minutě prodloužil hlavou Hošák míč na nabíhajícího Fikara, který byl u míče dřív než brankář a střelou pod jeho padajícím tělem otevřel skóre.

Odpověď Černovic však na sebe nenechala dlouho čekat. Za hranicí velkého vápna napřáhl domácí Míka a jeho střelu za svá záda - i kvůli velmi ostrému a nepříjemnému slunci - brankář Veselý propustil.

Ani poté se nehrál bůhvíjaký fotbal, ale šance a zajímavé okamžiky před oběma brankami přeci jen byly k vidění.A nebylo jich úplně málo.

Na jedné straně možná sudí domácím odpustil pokutový kop za evidentní přistrčení nabíhajícího Radka Janáčka, na druhé straně pak postupoval na Veselého z úhlu domácí hráč takřka osamocen, branku však minul. Svůj druhý gól mohl přidat agilní Fikar, který po kombinaci s Petrem Veselým střílel levačkou a jeho pokus snad olízl tyč domácí branky. Při další šanci Černovic se pak předvedl Pavel Veselý a po závaru v pokutovém území domácích pálil ve vyložené šanci Hošák zblízka pouze nad branku.

Tentýž hráč si však spravil chuť zhruba čtvrthodiny před koncem, kdy vystihl špatnou rozehrávku domácích a ve skluzu strhl vedení na stranu hostí.1:2!

Domácí se pak v posledních minutách nadechli k mohutnému náporu, který byl podpořen množstvím standardních situací. Jednou však výtečně zasáhl Pavel Veselý a podruhé za něj chytala v takřka samotném závěru tyčka jeho branky.

Hosté si tak z Černovic odvážejí důležité vítězství.

Černovice – Havlíčkova Borová 1:2(0:0)

Branky: Fikar, Hošák

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, J.Veselý, Fruhbauer, Tonar – Fikar, Němec, Petr Veselý, Stejskal (55. Šrámek) – Hošák, R.Janáček(85.Klement)

průměr (1.85) | hlasovalo (13)