Konečně vítězství. Áčko si poradilo doma s Dlouhou Vsí

Třízápasová série bez bodu i bez vstřelené branky ležela před posledním domácím utkání na fotbalistech A týmu Havlíčkovy Borové. Na vlastní půdě však v duelu dvou loňských účastníků I.A třídy konečně zabrali a zaslouženě si připsali tři body.

Hned od úvodních minut bylo jasné, kdo bude v tomto zápase na hřišti kralovat. Úvodní možnost domácích ještě Dlouhá Ves přežila, ale ve 3. minutě se po trestném kopu a teči Frűhbauera mohli borovští fanoušci konečně radovat z gólu. A domácí se i nadále tlačili do zakončení a v zápase předvedli i několik pohledných akcí a narážeček. Hostující brankář Rýdl však jejich pokusy dlouho zlikvidoval.

Podruhé se mohla Borová radovat ve 30. minutě. Tonar poslal z hloubi pole centr do pokutového území a nabíhající Šrámek nohou usměrnil míč do branky. 2:0.

Hosté se v první poločase nedostali k žádné nebezpečné akci, naopak Borová mohla ještě do poločasu své vedení zvýšit. Další střelu zpoza šestnáctky však vytlačil Rýdl na rohový kop a po centru ze strany se mohla na Radka Janáčka kopat penalta, ale dvoubrankový náskok domácí už do přestávky nenavýšili.

V úvodní čtvrthodině druhého dějství si však Borová vybrala slabší chvilky. Její hráči jako by byli uspokojeni dvoubrankovým náskokem a polevili z tempa, hosté se však ani nadále do zakončení prakticky nedostávali. Po trestném kopu v 60. minutě a následném závaru však zahrál obránce Jaroslav Veselý ve velkém vápně rukou a zkušený matador Polák z penalty, byť s trochou štěstí, snížil.

To ale domácí opět nastartovalo a Borová už dění na hřišti až do konce utkání jasně ovládla.

Střelec druhého gólu Šrámek dostal o chvíli později svoji druhou střeleckou možnost. Hostující Polák fauloval v pokutovém území Petra Veselého a i přes protesty dlouhoveských hráčů se kopala další penalta, kterou Šrámek s přehledem proměnil. 3:1.

Na další trefu si diváci museli počkat do 78. minuty. Při pěkné kombinační akci přihrál Němec „houslemi“ mladíku Fikarovi a ten hezkou střelu z úhlu poslal přesně k tyči Rýdlovi svatyně.

Další velkou možnost měl Radek Klement, který neuspěl tváří v tvář hostujícímu brankáři a skórovat mohl třeba ještě Frűhbauer, který po rohovém kopu pohotovou patičkou z prvního doteku mířil těsně nad břevno.

Domácí si tak nakonec naprosto zaslouženě připsali tři body, které se pokusí potvrdit v nedělním zápase v Černovicích.

Havlíčkova Borová – Dlouhá Ves 4:1(2:0)

Branky: Šrámek 2(1pk), Frűhbauer, Fikar

Sestava: Pavel Veselý – J.Janáček, J.Veselý, Frűhbauer, Tonar(85.J.Klement) – Fikar(80.R.Klement), Němec, Petr Veselý, R.Janáček(55.Stejskal) – Šrámek, Hošák

Jakub Janáček