S Cerekví to nikdy není nuda. Áčko si po přestřelce přivezlo bod

Ve třech dosavadních vzájemných utkáních Havlíčkovy Borové a Horní Cerekve se diváci, alespoň co se branek týče, nenudili. První zápas prohrála Borová divoce 3:6 a poté přišla remíza 3:3. Navlas stejný výsledek mužstva zopakovala i v sobotu.

Domácí jsou na svém trávníku vždy velice silní, střílejí hodně branek a soupeři si ze zdejšího pěkného pažitu body příliš čas nevozí. Cerekev však v tomto zápase nebyla lepším celkem a konečná remíza je zřejmě zasloužená.

První šance však měli hosté. Nejprve se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči v dobré pozici Janáček, ale jeho střela z voleje domácí branku netrefila a střelecké štěstí marně pokoušel zdálky i Petr Veselý. Na druhé straně se pak zastřeloval Zelenka, ale jeho pokus Novosada neohrozil.

Domácí se ujali vedení poměrně záhy. Ve 12. minutě ponechal sudí Borové výhodu, její hráči však míč ve středu pole lacino ztratili, a v brejku se pak před Novosada dostal kanonýr Zelenka, který se střelou na vzdálenější tyč nemýlil.

Vedoucí branka však možná překvapivě domácí příliš nenakopla a do dvou gólovek se v rychlém sledu dostali hosté. Nejprve šel sám na brankáře Fruhbauer, domácí Soukup však jeho střelu bravurně vyrazil. Pak dostal krásný pas do běhu mladíček Fikar, ten ale osamocený před cerekevským brankářem své zakončení nezvládl.

Domácí mají ve svém středu dělostřelce Kůtu, jehož pokus za hranicí velkého vápna pouze orazítkoval hostující tyčku. Borová odpověděla pěknou střelou Šrámka, která šibenici domácí svatyně minula jen o decimetry.

Vyrovnání pak přišlo poměrně kuriózním způsobem. Sudí nejprve odpískal penaltu za zákrok na pronikajícího Klementa, který následně odvolal a po dohadech se zahrával rohový kop. Ten napálil Petr Veselý přímo na branku, nesoustředěný Soukup míč vyrazil pouze na tyč a balón se pak dostal k Němcovi, který jej dorazil do odkryté branky.

I ve druhém poločase byla hra víceméně vyrovnaná, lehounkou převahu v poli možná měli hosté. Avšak opět se připomněl domácí Kůta, která krásnou ranou opět zdálky napálil tyč borovského Novosada, který za absentujícího Veselého zaskočil velmi solidně.

Hosté se v některých fázích dostali do slušných pozic, ale sami se o ně připravovali svoji nedůsledností, nepřesným zakončením, nebo byl na svém místě domácí Soukup. Černá pětiminutovka mezi 60. a 65. minutou ale přinesla dvoubrankové vedení domácím. Nejprve se po Šrámkově chybě opřel do míče opět Kůta, který už trefil přesně. Stejný hráč pak za chvíli po nedůslednosti hostů opět ranou zdálky rozvlnil síť potřetí.3:1!

Hosté se však nevzdávali a snažili se o vyrovnání. Cerekev už hrála spíše na brejky, a po jednou Novosad svým riskantním vyběhnutím hráčům hostí řádně zabrnkal na nervy, domácí však svoji šanci do nebezpečného zakončení nedotáhli. V 75. minutě pak kuriózně snížil Fruhbauer, jehož nepovedený polocentr-polostřela ze středu hřiště skončil k překvapení všech za Soukupovými zády.

Hosté toužili alespoň po bodu, například jeden trestný kop Veselého zkrotil Soukup, druhou dělovku pak zastavil nechtěně hostující Klement. Zaslouženého srovnání se Borová dočkala minutu před koncem, kdy se před Soukupem prosadil důrazný Petr Veselý a Klement mohl míč pohodlně dorazit do branky.

Horní Cerekev – Havlíčkova Borová 3:3(1:1)

Branky: Němec, Frűhbauer, Klement

Sestava: Novosad – J.Janáček(80.Stejskal), Hošák, J.Veselý, Tonar – Frűhbauer, Němec, Petr Veselý, Fikar – Šrámek, Klement

Jakub Janáček