Pacov odjel domů bez bodu

Třetím kolem pokračovala v neděli I.B třída Kraje Vysočina. Na domácím trávníku přivítala Havlíčkova Borová rezerva Pacova. A domácí slavili první vítězství v letošním ročníku.

V úvodu byla domácí Borová, která začala po dlouho době opět na tří útočníky, aktivnější a brzy si vypracovala dvě velké šance. Nejprve po centru z pravé strany hlavičkoval Hošák, ale jeho pokus zastavil na brankové čáře pohotově hostující gólman Čech. O deset minut později se pak po rohovém kopu dostal míč u malého vápna na nohu Němcovi, pacovský brankář však jeho volej se štěstím vyrazil nohama.

První poločas rozhodně nebyla strhující podívaná, hosté svým výkonem směrem dopředu poněkud zklamali, a protože ani domácí nebyli přehnaně aktivní, vládla na pažitu spíše nuda.

Pacov se dostal snad jen k jediné vážnější střele, tu ale domácí brankář Veselý vyboxoval do pole.

Ve druhém poločase bylo přeci jen na Borová znát větší chuť po vítězství, ale tyto ambice dlouho brzdilo, jak už je zvykem, mizerné zakončení.

Po jedné z křídelních akcí si domácí vypracovali roh, po němž střela Němec zblízka jen olízla hostující břevno. Hosté se ve druhém poločase příliš na polovinu soupeře nedostávali a zdálo se, že je otázkou času, kdy přijde první branka. Tu mohl po dalším rohu vstřelit Hošák, ale z malého vápna pálil spíše pánubohu do oken. Borová pak pohrdla i dalšími dobrými možnostmi. Do dobré pozice se dostal Šrámek, ale pacovská obrana jeho pokus na poslední chvíli zblokovala.

V 69. minutě však již uhodilo. Klement přesně nacentroval před branku, kam si naběhl Němec a přesnou střelou k tyči vstřelil první branku zápasu. To domácí nakoplo a už o dvě minuty později si míč potáhl do pokutového území Petr Veselý a přesnou šajtlí poslal míč nechytatelně do vzdálenější pacovské šibenice.

Dvoubrankové vedení Borové však pohříchu netrvalo dlouho, po okénku v domácí obraně se k míč před Veselým dostal Zich a snížil na 1:2 z pohledu hostí.

Domácí sice mohli své vedení ještě pojistit, ale nestalo se tak, a když Pacovu neuznal sudí branku pro ofsajd, skóre zápasu se už nezněnilo. Domácí tak mohli slavit první výhru v sezoně.

V sobotu zajíždí Borová na půdu nebezpečné Horní Cerekve.

Havlíčkova Borová – Pacov B 2:1(0:0)

Branky: Němec, Petr Veselý

Sestava: Pavel Veselý – Fruhbauer, Hošák, J.Veselý, Tonar(85.J.Janáček) – R.Janáček, Němec, Fikar – Šrámek(88.Benc), Petr Veselý, Klement

Jakub Janáček