Záchranářský duel body nepřinesl. Borová doma padla

Ve fotbalové hantýrce se říká, že takové zápasy jsou o „šest“ bodů. Domácí Havlíčkova Borová hostila Štoky, které měly v tabulce doposud o tři body více, před domácími se tedy naskytla výborná možnost se na svého soupeře bodově dotáhnout.

Na hřišti u sokolovny se v neděli hrálo dosti průměrné utkání, které svoji kvalitou I.A třídu příliš nepřipomínalo. Oslabení domácí, které trápí marodka a v zápase jim citelně chyběl středopolař Chlubna, opět potvrdili svoji střeleckou nemohoucnost a nedokázali vstřelit ani jednu branku.

Zápas začal poměrně vlažně, ale do první šance se v 10. minutě dostali borovští. Po nedorozumění hostující obrany s brankářem Uhlířem se k míči dostal Petr Veselý, ale tísněn nedokázal balón usměrnit mezi tři tyče. Poté se bojovalo především ve středu pole a pěkných fotbalových akcí bylo jako šafránu. Hosté zahrozili hlavičkou Vodičky, ale jeho pokus nad branku Veselého ohrozit nemohl. Na druhé straně se k odraženému míči po rohovém kopu v pokutovém území dostal mladý Doležal, ale jeho – možná gólovou - střelu stačili hosté zblokovat. Velkou možnost ke vstřelení úvodní branky, tak dostali zhruba po půlhodině hry hosté.

Doležal podkopl Aleše Dáňu a opět velmi přesný sudí Čamra jednoznačně ukázal na penaltový puntík. Bulantovou střelu však brankář Veselý fantastickým zákrokem dokázal vytěsnit nad břevno!

Domácí mohli kontrovat opět Petrem Veselým, ale jeho nebezpečná střela z rohu pokutového území mířila těsně vedle hostující tyče a ani série rohových kopů domácím brankové ovoce nepřinesla. Za hosty se do dobře možnosti dostal Dáňa, ale jeho pokus mířil vysoko nad.

Ani ve druhém poločase se nehrál bůhvíjaký fotbal, přesto se domácí možná více tlačili před branku soupeře. Jenže finální přihrávka i samotná koncovka je pro ně prubířským kamenem posledních zápasů a to co se dařilo minulou sezonu, nyní zkrátka nevychází. Během úvodních deseti minut se dostávali do tří velmi nadějných přečíslení, ale Tonar jednou svoji možnost ke střelbě prováhal, poté jeho přihrávku na Veselého zblokovali obránci a potřetí včas vyběhl gólman Uhlíř. Za hosty pak zahrozil Kubík, ale jeho pokus zevnitř šestnáctky Veselý v pohodě kryl. Šanci pak měl po trestném kopu i Bulant, ale ten osamocený svoji hlavičku z úhlu do branky neposlal. Poté se k sólu nadechl i střídající Blažek, ale na poslední chvíli nechal míč za sebou a domácí nedokázali dotáhnout ani žádné další křídelní akce. Zápas se zřejmě zlomil v sedmé desetiminutovce utkání. Nejprve Veselý nedokázal v dobré pozici na malém vápně zpracovat Němcův centr, a poté se domácí dostali opět k několika rohovým kopům. Po jednom z nich se k hlavičce z malého vápna dostal Němec, ale jeho pokus vynikajícím reflexem vyrazil Uhlíř z branky a opět se potvrdilo známé pravidlo nedáš – dostaneš. Hosté se dostali na polovinu soupeře, domácí neodkázali míč urazit do bezpečí, k balonu se na úrovni penalty dostal Kubík a jeho střela k tyči si již našla cestu do sítě.

Hosty po dvou minutách oslabil Vodička, který se nechal zbytečně vyloučit za oplácení. Domácí se pak tlačili do pokutového území, po jednom z dalších rohových kopů mířili domácí zblízka vysoko nad bránu, ale další opravdu stoprocentní šanci si již vypracovat nedokázali a hosté již svůj hubený náskok ubránili.

Borová tak v důležitém utkání ztratila všechny body a v dalším utkání zajíždí na půdu Humpolce. I zde se bude hrát o „šest“ bodů.

Havlíčkova Borová – Štoky 0:1(0:0)

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(67. Stejskal), Hošák, J.Veselý, Klement – Fruhbauer, Němec, Doležal(81. P.Šmíd), Tonar(56.Blažek) – Petr Veselý, Štefáček

Jakub Janáček