Áčko porazilo Kostelec a je krůček od I.A třídy

Havlíčkova Borová nastoupila bez stopera Veselého a střelce Blažka k dalšímu zápasu I.B třídy, tentokráte proti Kostelci, jehož šance na záchranu jsou již dosti nízké. Domácí i přes oslabení splnili celkem v klidu roli favorita a po zaváhání svých pronásledovatelů jsou již pouze krůček od postupu. K definitivní jistotě jim stačí jeden bod ze dvou zápasů.
Začátek utkání ovšem patřil celku z jihlavska. Domácí se nemohli v teplém počasí dostat do tempa a Kostelec si vypracoval několik zajímavých možností. Vyloženě gólová příležitost však mezi nimi chyběla. Několik střel ze střední vzdálenosti v pohodě vyřešil brankář Veselý a s průniky do pokutového území si domácí obrana dokázala vždy poradit. Nezřídka se hosté také o šance připravili vlastní nerozhodností či zbytečnou nahrávkou. Zhruba od dvacáté minuty však začali zabírat i domácí fotbalisté, kteří si postupně vytvořili značnou převahu a začaly přicházet i šance. Fruhbauer pálil z těžkého úhlu tvrdě, brankář Hájek jeho střelu vyrazil a bravurně pochytal i dvě dorážky. O chvíli později dostal přesný míč dovnitř pokutového území Šrámek, jeho bomba levačkou však pouze zazvonila o tyč kostelecké branky. Kolem obránce se pak ještě prosmýkl Klement, jeho pokus ale těsně minul hostující svatyni. Hosté se v těchto fázích již k ničemu nedostali a jen horko těžko zastavovali borovské útoky. První a rozhodující gól padl v 35. minutě po rohovém kopu. Ten Petr Veselý přesně zakroutil na vzdálenější tyč, kde si na něj počkal Němec a jeho hlavička skončila v síti. Domácí chtěli svoje vedení pojistit, hosty celkem jasně přehrávali, ale do poločasu se již skóre nezměnilo. Nástup do druhého poločasu měla Borová doslova raketový. Hned v první minutě fauloval v pokutovém území obránce hostí Šrámka a ten nařízenou penaltu s přehledem proměnil. O pár minut později pak postupovali domácí v rychlém přešíslení ve čtyřech na dva kostelecké obránce, Radek Klement se kličkou zbavil jednoho z nich a přesnou střelou podél brankáře vstřelil třetí branku. V horkém počasí se pak již utkání spíše dohrávalo z povinnosti. Hosté se sice snažili o kombinaci, ale jejich ataky v pohodě bránící domácí včas zastavovali. Dobrou šanci měl po dalším rohovém kopu Janáček, ale ten hlavou z podobné pozice jako v první půli Němec, o půl metru minul branku. Do samostatné úniku se dostával Radek Klement, ale jeho střela prolétla vedle pravé tyče. Hosté hrozili spíše pokusy zdálky, ty však domácí gólmana s přehledem likvidoval. Největší šanci měl Kostelec zhruba deset minut před koncem, ale na centr z trestného kopu stoper Procházka nedosáhl. Další možnost měl pak opět pronikající Radek Klement, ale jeho další střela znovu cíl nenašla. Havlíčkova Borová tak zaslouženě zvítězila a na jediný bodík se přiblížila senzačnímu postupu do I.A třídy. Ten se pokusí borovští hráči stvrdit v sobotním utkání v Tisu. Havlíčkova Borová – Kostelec 3:0 (1:0)Branky: Němec, Šrámek(pk), R.Klement Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Hošák, Kučera, M.Klement – Fruhbauer, Němec(82. Šmíd), Chlubna, Šrámek – Petr Veselý, R.Klement (80.Brukner)