Fotbal v Borové plakal. Body naštěstí brali domácí

Jako když si objednáte v restauraci šťavný steak, ale dostanete pouze přílohu. Na pořádnou flákotu si tak musíte nechat zajít chuť. Tak nějak vypadalo fotbalové menu, které se podávalo v neděli odpoledne na hřišti v Havlíčkově Borové, ale to hlavní – fotbal v něm chybělo. V duelu se zachraňujícími se Černovicemi domácí zvítězili nejtěsnějším rozdílem.

Utkání přineslo fotbal plný nepřesností, míče létaly prakticky pouze vzduchem a hezkých, kombinačních momentů v něm bylo oboustraně pomálu. Hosté se jednomu z vedoucích celků tabulky v poli dokázali zdatně vyrovnat, přesto odjeli s prázdnou. Do první šance se po centru z levé strany dostal domácí Fruhbauer, ale svoji hlavičku nedokázal nasměrovat do branky. Opravdovou gólovou si jako první vypracovali v 15.minutě hosté, ale při závaru před borovskou svatyní nedokázali nadvakrát díky obětavosti domácích, kteří zblokovali jejich dva pokusy, dostat míč do branky. Velkou možnosti pak měl na druhé straně Šrámek, který se uvnitř velkého vápna dostal k odraženému míči, ale jeho bomba levačkou letěla hodně mimo. Rozuzlení zápasu pak přišlo ještě v první půlce. Po dlouhém autu hostující stoper podklouzl na malém vápně, k míči se dostal Blažek, který sám před brankářem nezaváhal. O chvíli později měl možnost zahrávat trestný kop, nejlepší hráč hostí – zkušený Chlpík, který přišel do Černovic na hostování z Tábora, a jeho pokus Veselý raději vyrážel nad břevno. To bylo prakticky v první půlce vše.

Začátek druhého poločasu přinesl ještě horší podívanou než před pauzou. Dlouho dobu se na hrací ploše krom odkopů prakticky nic nedělo. Světlou výjimkou byl další trestný kop Chlapíka, který musel Veselý s námahou vyrážet na roh. Oba týmy pak zkoušely štěstí pouze pokusy zdálky, ale černovický Vošahlík i borovský Veselý byli pozorní. Až po půl hodině hry se diváci dočkali více vzruchu před hostující brankou. Nejprve mířil hlavou po rohu Němec jen těsně mimo. Po dalším centru z pravé strany, pak osamocený Frűhbauer pálil akrobaticky vedle tyče. Stejný hráč pak měl největší možnost pojistit domácí vedení. Po dalším rohu, ale jeho hlavička pouze zazvonila o břevno hostující branky. Hosté se do velké gólovky už nedostali, pouze jedna jejich střela z úhlu prolétla na domácí brankou. Zápas, kterému z obou stran chyběla fotbalovost, tak skončil těsným vítězstvím domácích.

Ti zajíždějí v dalším kole na horkou půdu do Habrů.

Havlíčkova Borová – Černovice 1:0(1:0)

Branka: Blažek

Sestava: Pavel Veselý – Klement, Hošák, J.Veselý, Kučera – Blažek, Chlubna(83.Brukner), Němec(88.Tonar), Frűhbauer – Petr Veselý, Šrámek