V duelu dvou prvních celků tabulky zvítězila domácí Borová

Ve druhém jarním zápase přivítala domácí Havlíčkova Borová na svém hřišti lídra tabulky z Bedřichova. Po průměrném prvním poločase domácí zabrali a dvěma brankami rozhodli utkání pro sebe. Díky třem získaným bodům se Borová na svého soupeře bodově dotáhla a v její prospěch nyní hovoří lepší vzájemné zápasy.

První dějství nepřineslo na těžkém terénu bůhvíjaký fotbal. Jako první zahrozil mladý soubor z Bedřichova. Hlavička jejich hráče ale po centru ze strany skončila vedle tyče. Do první stoprocentní šance se pak opět dostali hosté, kteří měli v úvodních minutách více ze hry. Brankář Veselý vyrazil nepříjemnou střelu před sebe, ale Vacek svoji dorážku poslal pouze do náruče domácího gólmana. Pak se připomněli domácí, kterým tentokrát chyběl nejlepší střelec Blažek(plnil si rodinné povinnosti v porodnici, kde se mu narodila dcera Eliška – gratulujeme!!), střely Němce a Petra Veselého z voleje však gólové parametry neměly a skončily vedle branky. Do vyložené šance se pak dostal domácí Hošák. Petr Veselý mu posadil trestný kop ze strany přesně na hlavu, ale borovský kapitán mířil z malého vápna jen těsně vedle branky. Dobrou šanci pak měli opět hosté, ale další nebezpečná hlavička se zvenku lehce otřela o tyč domácí svatyně. Pak Bedřichov polevil, domácí se začali tlačit více dopředu, ale v prvním poločase si již ani jeden tým nedokázal vypracovat větší šanci.

Do druhé půle vstoupili mnohem lépe domácí, kteří naplno převzali iniciativu a hned dvě minuty po pauze přišla odměna. Nutno dodat, že velmi sladká, protože Šrámkův gól měl punc branky z Ligy mistrů. Po faulu na Petra Veselého si domácí útočník postavil míč takřka pětatřicet metrů od branky a bombou šajtlí přesně vymetl vzdálenější šibenici Šánovi svatyně. Hosté byli evidentně zakočeni a nedokázali se dlouho dostat do hry. Naopak po druhé žluté kartě byl vyloučen bedřichovský Lacina. Borová měla více ze hry. Další Šrámkův pokus z úhlu hostující brankář vyrazil a na centr ze strany jen těsně nedoskočil Němec. Ten samý hráč si pak vše vynahradil. Petr Veselý mu přesně hodil aut a Němec jej z halfvoleje poslal na ke vzdálenější tyči – 2:0! O dvě minuty později pak šli domácí do přečíslení, po Šrámkově kličce musel zatáhnout Mašek za záchrannou brzdu a i on se poroučel do kabin. Vedení mohl pojistit opět Němec, ale v dobré pozici před brankou po přízemní přihrávce ze strany vysoko přestřelil. Borová se pak zatáhla a hosté se snažili ještě něco s výsledkem udělat. Domácí špatně přebírali hráče, a tak nebyla početní výhoda příliš znát. Všechny nebezpečné situace však borovští hráči v čele s brankářem Veselý vyřešili a gólově už neskončil ani jeden brejk Borové. Na konečném stavu pak nic nezměnila ani střela hostí do břevna z poslední minuty.

Havlíčkova Borová v příštím kole zajíždí v sobotu na hřiště Kamenice nad Lipou.

Havlíčkova Borová  - Bedřichov 2:0(0:0)
Branky:
Šrámek, Němec

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(70.Tonar), Hošák, J.Veselý, Kučera – Fruhbauer, Chlubna, Němec(85. Šmíd), Klement – Petr Veselý, Šrámek