Konec neprůstřelnosti. Tři body jsou však doma

O svoji vynikající sérii neprůstřelnosti (trvala zhruba 750 minut!) přišla v Budíkově havlíčkoborovská defenziva.  Přesto si však přivezla všechny tři body a po zaváhání Bedřichova se přiblížila čelu tabulky. Právě vedoucí Bedřichov se v příštím kole představí v Borové.

Zápas začal převahou hostů, kteří okamžitým napadáním nedávali domácím šanci na rozehrávku. Hned ve druhé minutě střílel Blažek těsně vedle. Ve 3. minutě vybojovali hosté míč ve středu hřiště, Veselý Petr posunul doprava nabíhajícímu Chlubnovi a ten uvnitř šestnáctky s klidem přehodil vybíhajícího brankáře - 0:1. Po gólu nadále pokračovali hosté v napadání i náporu. V sedmé minutě si Šrámek poradil s obráncem na levém rohu velkého vápna a překvapivě vystřelil na zadní tyč, míč jen těsně minul branku. Teprve minutě se domácí dostali na dostřel branky hostů, lehkou střelu z velké dálky brankář Veselý lehce chytil. Po dalším získání míče vznikl před brankou domácích velký závar, když po přihrávce Petra Veselého ukopl míč Šrámkovi  před prázdnou bránou domácí obránce, míč hosté ale hned vrátili před bránu, kde na nerovném terénu odskočil Petru Veselému v další gólové šanci. Ve 13 minutě Němec nedokončil v šestnátce domácích kličku a hosté  po zásahu obránce zahrávali roh. Ten stříleným centrem rozehrál Petr Veselý na hlavu Němce, který „koníčkem“ zakončil na zadní tyč, obránce míč vyhlavičkoval až za brankovou čarou - 0:2. Až v 18. minutě se tvrdě hrající domácí dostali do dobré šance, záložník domácích si však osamocený na pravém křídle špatně zpracoval míč a jeho nepovedenou přihrávku před branku chytil Veselý. Ve 20. minutě však již domácí skórovali, když obrana hostů nechala po přímém kopu z poloviny hřiště naběhnout před Veselého dva osamocené hráče. Jeden z nich však ke své smůle zpracoval míč hrudí tak nešťastně, že se odrazil k druhému hráči domácích a ten nedal zblízka Pavlu Veselému šanci - 1:2. Nadále však pokračovala převaha hostů, kteří svým napadáním a pohybem dělali domácím velké potíže. Ve 26. minutě přišlápl nepochopitelně a úplně zbytečně budíkovský hráč zezadu nohu Blažkovi, který v té chvíli nebyl ani u míče, ten si poranil kotník a musel být střídán. Míč si pak po faulu na pronikajícího Němce postavil Petr Veselý, využil špatně postavené zdi domácích a tvrdou přízemní střelou vypálil na přední tyč. Po lehké teči obránce míč prošel až za záda brankáře - 1:3. V tu chvíli hráli hosté pěkný kombinační fotbal s rychlými přihrávkami, rovněž obrana pracovala spolehlivě a dobře hraným ofajdsystémem mařila domácí protiútoky. Ve 39 minutě Tonar přehodil pravého obránce domácích, Šrámek si naběhl do šestnáctky, opět zamotal hlavu domácímu obránci a ten jej musel faulovat. Penalta, míč si postavil exekutor Šrámek a svým obvyklým způsobem zakončil - bomba a gól - 1:4. Poločas končí zaslouženě 4:1 pro hosty. V druhém poločase borovští znatelně ubrali na tempu a domácí se i s pomocí větru nakopávanými míči dostávali častěji před jejich branku.  Budíkov se pokoušel o střelbu i z větší vzdálenosti, většina střel je zblokována nebo je s přehledem pochytl Pavel Veselý. V 60. minutě míč putoval po ose Šrámek - Tonar - Veselý, poslední přihrávka do šance před bránu však byla trochu delší, Veselý však míč doběhl a vracel ho před bránu, kde jej před nabíhajícím hráčem zachytil brankář. Domácí měli v tu dobu převahu, nevedla však k velkým šancím, hosté hráli na rychlé protiútoky. Kučera pak přidržel na hranici šestnáctky domácího útočníka a sudí nařídil přímý kop. Domácí záložník poslal míč jen těsně nad pravý horní roh Veselého branky. V 65. minutě pálí tvrdě z dálky Chlubna, brankář domácích chytil. V 73 minutě se zrodila stoprocentní šance domácích, když středový záložník pěkně prostrčil míč středem obrany hostů na nabíhajího útočníka, ten však sám před brankářem Veselým zaváhal a přestřelil bránu. Čtvrt hodiny před koncem již z dalšího rohu domácích udeřilo. Hosté ještě reklamovali odkop od brány, domácí zahráli roh a ten poslal jeden z domácích hráčů na vzdálenější tyč borovské brány, kde na míč nedosáhl brankář Pavel Veselý ani jeho jmenovec z obrany Jaroslav Veselý - 2:4. Pak zahrávali domácí přímý kop, brankář Veselý vyboxoval míč mimo bránu. V 79 minutě byla obdobná situace na druhé straně, domácí gólman vyrazil míč ze šibenice své branky po pěkné střele Petra Veselého. Domácí se snažili se zápasem ještě něco udělat, borovští ale zkušeně nedali domácím šanci. Drželi míč daleko od své branky a zápas se v podstatě dohrával. Utkání skončilo zaslouženou výhrou hostů, zejména v první půlce hrála Borová velice pěkný fotbal.

V příštím kolem přivítá áčko Havlíčkovy Borové na svém hřišti první Bedřichov.

Budíkov - Havl. Borová  2:4 (1:4)   rozhodčí: Trocha - Šedivý - OFS

Branky: Chlubna, Němec, Petr Veselý, Šrámek(pk)

Veselý Pavel - Klement, Veselý Jaroslav, kučera, Hošák - Frühbauer, Němec, Clubna, Blažek - Veselý Petr, Šrámek(Tonar, Šmíd)

Autor: Roman Brukner