Další vítězství v řadě. Další nula a Borová zůstává druhá

V dohrávce 11. kole se naposledy představilo áčko Havlíčkovy Borové, které nabralo v druhé části podzimu výbornou formu a raketově letí tabulkou vzhůru. Ani ve vyrovnaném zápase v Kožlí body neztratilo a s náskokem tří bodů zůstane během zimní pauzy na druhém místě vyrovnané tabulky.

Sychravé počasí přivítalo fotbalisty před zimním spánkem a nutno dodat, že přítomné diváky ani fotbal příliš nerozehřál. Hlavně v prvním poločase vládla ospalá nuda, bojovalo se hlavně ve středu hřiště a vyložených šancí bylo jako šafránu. Omyl, v první půli vlastně žádná a tak se přihlížející zahřívali spíše grogem ze stánku. Hosté nastoupili bez svého nejlepšího letošního střelce Miroslava Blažka a v ofenzivní části hry to bylo znát, přestože byli o malý chloupeček lepším týmem. Naopak defenziva pracovala opět spolehlivě a zodpovědně a až na jedinou výjimku ji domácí nepřišli na kloub. Koželští hráči také nebyli v útoku příliš kreativní už proto, že se hostím podařilo dobře pokrýt špílmachra Blažejovského. Alespoň tedy několikrát zkusili štěstí střelami z pětadvaceti metrů, ty ale v pohodě řešil gólman Veselý. Borovští se několikrát dostali do dobré pozici ve vápně domácích, v některých fázích slušně kombinovali hlavně z levé strany, ale zbytečnými, těžkopádnými manévry brzdili svoji střelbu, ze které opravdová gólovka nevzešla. Trestný kop Němce z hranice vápna skončil na zdi, hlavička Fruhbauera ve velmi dobré pozici letěla mimo tři tyče a dobíhající Tomáš Blažek na ni nedosáhl, navíc další střelu zevnitř pokutového území domácí zblokovali. Velmi nadějně vypadal brejk hostí ve 30. minutě, kdy Šrámek vybojoval na obránci míč, do tandemu přihrál Petru Veselému, ale ten mu vrátil míč příliš daleko od nohou, takže jej stačil sebrat zkušený Dočkal. Naopak ve 45. minutě se asi do největší šance řítil ze strany osamocený domácí útočník, ale jeho pokus branku minul. Druhý poločas přeci jen nabídl více vzruchu, i když se o žádnou strhující partii s fotbalem nahoru dolů nejednalo. Zpočátku měli více snahy domácí, kteří se pokoušeli o kombinační hru, ale s výjimkou několika rohů nic nevymysleli. Pak se začali dopředu tlačit borovští, kteří postupem času získávali přeci jen lehkou územní převahu a zlepšeným pohybem i nahrávkami se dostávali do šancí. Tomáši Blažkovi nebyla z podobné situace jako v zápase s Tisem uznána branka pro ofsajd a tentýž hráč po rohovém kopu v 65. minutě poslal pohotově odražený míč z hranice vápna přesně na branku. Reflexivním zákrokem jej ale domácí gólman vyrazil na roh. Po jednom z protiútoků se do šance po zaváhání obrany řítili i domácí, ale brankář Veselý vyběhl ve správnou chvíli a stihl před domácím Vosykou míč včas ukopnout. Poté diváky a hostující lavičku nejvíce zaujala zapálená diskuze Petra Veselého se sudím Čamrou, která skončila žlutým kartónkem. Čtvrt hodiny před koncem pak přišel rozhodující moment zápasu. Po rohovém kopu hlavičkoval Frühbauer a jeho pokus zastavil Radoš na brankové čáře nad hlavou volejbalově rukou. Následovala červená karta a pokutový kop, který bez problému proměnil Šrámek. Kožlí, které nepodalo špatný výkon a na svém domácím hřišti bude pro všechny nepříjemným soupeřem, se ještě snažilo srovnat. Domácí si vypracovali několik rohů a standardních situací, ale Borové se podařilo vítězství ještě tři minuty před koncem pojistit. Hosté odvrátili rohový kop, do souboje na půlce šli dva domácí obránci a vysoko vysunutý gólman Dočkal s kapitánem Hošákem, který se z mlýnice dostal vítězně a doslova z poloviny hřiště poslal míč placírkou do opuštěné klece. Havlíčkova Borová se tak po mizerném úvodu vyšplhala až na výborné druhé místo tabulky šest bodů za vedoucí Bedřichov a tři body před třetí Habry a navíc uhájila fantastickou sérii 718 minut bez inkasované branky.

Zhodnocení podzimu bude co nejdříve

Kožlí – Havlíčkova Borová 0:2(0:0)

Branky: Šrámek(pk), Hošák

Sestava: Pavel Veselý – Klement(80.Janáček), J.Veselý, Hošák, Kučera – Frühbauer, Chlubna, Němec, T. Blažek – Petr Veselý(88.Brukner), Šrámek