Tis odjel s prázdnou a Borová pokračuje v sérii bez gólu

Těžký zápas čekal na áčko Havlíčkovy Borové v dalším utkání podzimní I.B třídy. Soupeřem jí bylo kvalitní mužstvo Tisu, které se před sezónou netajilo celkem vysokými ambicemi. Přesto dokázali domácí těsně vyhrát a jejich série bez inkasovaného gólu se prozatím zastavila na cifře 628 minut.

Domácí utkání Borové s Tisem jsou už tradičně gólově chudá a ani nedělní zápas nebyl výjimkou. Dlouhou dobu si ani jedno mužstvo nedokázalo vytvořit stoprocentní gólovou šanci, přestože se hrál fotbal nahoru dolů se spoustou soubojů. Hosté začali náporem, během chvíle kopali několik rohových kopů, ty ale domácí defenziva spolehlivě likvidovala. Pohlednou akci rozjeli na útočné polovině domácí, po rychlé kombinační akci na jeden dotek dostal nabito před pokutové území Fruhbauer, ale jeho rána skončila vedle. Na druhé straně se hosté dostali k nejnebezpečnější střele na bránu za celý zápas, ale trestný kop Kozlíka vyrazil gólman Veselý na roh. Ve 30. minutě pak udeřila Borová. Miroslav Blažek dostal míč na hranici pokutového území, kličkou se zbavil hned dvojice obránců a krásnou střelou na vzdálenější tyč jedinou brankou rozhodl utkání. Hned po chvíli ztratili hosté na útočné polovině míč, borovští se rychlým brejkem dostal do přečíslení, ale Šrámek nedokázal levačkou najít osamoceného Tomáše Blažka. Obrovskou šanci pojistit vedení měl opět Miroslav Blažek. Šrámek vybojoval u autové čáry míč, přesnou nahrávkou poslal do sóla střelce jediné branky, ten ale mířil v samostatném nájezdu mimo branku. Ve druhé půli chtěli hosté na domácí hráče nastoupit s větší vervou, ale Borová mohla utnout jejich snahu hned na začátku. Po kombinaci na pravé straně a následném přesném centru se k míči dostal Míra Blažek, ale jeho volej z ostrého úhlu Chudoba kryl. A i vzápětí se mohli prosadit domácí, jmenovitě Frühbauer, který se dostal ke dvěma hlavičkám v nebezpečné pozici. První ostrý pokus však prolétl těsně vedle levé tyče a druhé, o poznání horší, hlavičkové zakončení v pohodě lapil gólman Chudoba. Neproměnění domácích šancí nalilo více sil hostujícímu celku, který pak takřka na půlhodinu přitlačil domácí na jejich polovinu. Hlavní roli hrál tvůrce hry Tisu Kozlík, který se až ve druhé půli dostal znatelně do hry. Naštěstí pro domácí pracovala obrana takřka bezchybně a hosty nepustila do jediné gólové šance. Výjimkou byla střela z dvaceti metrů, kterou Veselý raději vyrazil na rohový kop. Po něm pak domácí zapomněli na dvojici hostujících hráčů, kteří však nepovedenou hlavičkou přímo branku neohrozili. Naopak s blížícím se koncem zápasu mohli svoje vedení pojistit domácí, kteří chodili do otevřené obrany. K tomu jim napomohla i červená karta pro hostujícího Šišku. Ostatně oboustranně nepřesný sudí rozdal v zápase hned 13!(6:7) žlutých karet a na některé jeho výroky si stěžovali oba soupeři. Před koncem šel opět sám na brankáře smolař a zároveň hrdina zápasu Blažek, ale jeho nedůraznou střelu Chudoba vykryl. Stejný hráč se o minutu později krásně zbavil na půlce obránce a po dlouhém úprku se dostal před gólmana. Místo nahrávky na volné spoluhráče však volil kličku, kterou brankář Tisu vystihl. Tečku za zápasem pak mohl přidat opět Miroslav Blažek, který po pěkné akci Veselého a Tomáše Blažka zakončil do prázdné branky přesně, ale pomezní Hromádka překvapivě a zřejmě nesprávně odmával ofsajd. Na stavu se tedy již nic nezměnilo a domácí potřetí za sebou porazili u sokolovny Tis poměrem 1:0. Prodloužit sérii se Borová pokusí v posledním zápase podzimu na půdě Kožlí.

Havlíčkova Borová – Tis 1:0(1:0)

Branka: Blažek

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(60. Tonar), J.Veselý, Hošák, Kučera – Frühbauer, T.Blažek, Němec, M.Blažek – Šrámek(85.Chlubna), Petr Veselý