Áčko v derby deklasovalo na soupeřově hřišti Žďírec

Naprosto vydařený zápas po všech stránkách zažili v neděli na hřišti u Doubravy fotbalisté Havlíčkovy Borové. V derby je přivítala rezerva Dekory a hosté ji na jejím vlastním hřišti jasně rozdrtili.

Zápas začal oboustranně opatrně a zpočátku bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu. Hosté začali zodpovědně odzadu, nechali domácí držet míč a trpělivě vyčkávali na brejky. V prvním náznaku šance hlavičkoval mimo domácí Veselský. Zhruba od 20. minuty se však hra začala více otevírat a domácí měli první velkou šanci. Na odražený míč si za hranici pokutového území naběhl Plíšek a jeho povedenou ránu vyrazil tygřím skokem brankář Veselý na tyč. O chvíli později nastal závar před brankou domácích, ale hosté míč do branky nedotlačili, přestože Hošák trefil v pádu zblízka také tyčku a hostujícím hráčům pak sebral míč takřka z hlavy gólman Tomášek. V 25. minutě ale domácí ztratili míč, Blažek nádherně našel rozběhnutého Petra Veselého, který s přehledem překonal vybíhajícího Tomáška a otevřel skóre. Srovnat mohli domácí o několik minut později. Ze středu hřiště si za obranu naběhl opět aktivní Plíšek, dobře si zpracoval dlouhý míč, ale jeho střelu ze sedmi metrů vytáhl Pavel Veselý fantastickým reflexem na rohový kop. To byl zlomový okamžik zápasu, protože od té chvíle již na hřišti jasně kralovalo hostující mužstvo a domácí jasně přehrávalo. Po rohovém kopu, nedokázal zblízka trknout míč do sít Němec. Pak hosté krásně zakombinovali na levé straně, Blažek přiťukl míč na vápno Němcovi a jeho krásná pumelice přelétla půl metru na šibenicí. Sedm minut před pauzou před pauzou pak zahrával zleva trestný kop Petr Veselý, který našel nabíhajícího Blažka a ten hlavou rozvlnil síť podruhé. Do kabin se tak šlo za dvoubrankového vedení hostujícího ceku, což se trenér Dekory Legát pokusil zlomit dvojím střídáním, ale efekt to domácímu týmu nepřineslo. Hosté na hřišti dominovali jak v defenzivní, tak i v ofenzivní části a Žďírec přehrávali ve všech směrech. Pět minut po přestávce pak rozehráli akci na jeden dotek na pravé straně, po kombinaci Veselého, Šrámka a Fruhbauera příšla přízemní přihrávka hostujícího útočníka, na kterou si naběhl Němec a „z první“ jej poslal potřetí do sítě. Domácí si nezvykle vytvořili pouze jedinou větší šanci, ale zodpovědně se vracející Blažek dokázal míč včas uklidit do bezpečí a další náznaky příliš vzruchu do hostujících řad nepřinesly. Přestože se domácí snažili držet míč na kopačkách, hosté jej napadáním dobře a čistě odebírali. Naopak po dalším rohovém kopu hostí vrátil přetažený míč do ohně Jaroslav Veselý a Němec jej s trochou štěstí poslal obloučkem přesně pod břevno. 0:4. Hosté hráli s chutí a domácí si s jejich ataky nevěděli rady. Do další gólovky se řítila dvojice Petr Veselý – Šrámek proti jedinému obránci, ale druhý jmenovaný se příliš ukvapil se střelou. Stejný hráč mohl vstřelit další gól, ale sám na levé straně pálil prudce pouze nad branku. Při další akci ze strany táhl napravo míč Veselý, ale k volnému Blažkovi na druhé tyči kulatý nesmysl nedoputoval. Pátý gól přidali hosté deset minut před závěrečným hvizdem. Po hrubici domácí obrany a brankáře Tomáška ještě Janáček po souboji s Havelkou míč do sítě nedostal, ale odražený balón poslal pohodlně do brány Petr Veselý. Tentýž hráč pak v situaci dvou na brankáře již zkoušel pro diváky domácího Tomáška lobovat namísto přihrávky, ale jeho pokus z vyložené šance skončil vedle tyče. Šestý hřebíček do domácí rakve z gólové pozice ještě mohl zatlouci ve vápně osamocený Janáček, kterému po trestném kopu Veselého prodloužil míč Němec, ale jeho technická střela z voleje skončila nad břevnem. Hosté si tak naprosto zaslouženě odvážejí ze hřiště tradičního rivala po výborném výkonu všechny body a prozatím potvrzují stoupající formu. Tu prověří v dalším zápase Golčův Jeníkov, na který je třeba nastoupit se stejným zápalem a nenechat se ukolébat výborným výsledkem.

Žďírec nad Doubravou B – Havlíčkova Borová 0:5(0:2)

Branky: Petr Veselý 2, Němec 2, Blažek

Sestava: Pavel Veselý – Klement, J.Veselý, Hošák, Kučera – Blažek, Chlubna(85. Brukner), Němec, Frühbauer – Šrámek(75. Janáček), Petr Veselý(86. Šmíd)