Borová prohrála smolně v Černovicích

Po domácí prohře s Kamenicí nad Lipou chtěli hráči Borové odčinit porážku na hřišti ve vzdálených Černovicích. Na perfektně připraveném pažitu byl k vidění diváci atraktivní a kvalitní fotbal, hosté podali sice dobrý výkon, zápas pro ně měl bohužel smolný konec.

Na nudu si fanoušci rozhodně nemohli v nedělním utkání stěžovat. Hosté sice začali defenzivněji a domácí měli zpočátku územní převahu, ale velké šance si vypracovat nedokázali. V úvodu sice zahrozili hlavičkou po trestném kopu, ale ta letěla mimo tři tyče a jednalo se spíše o náznak než o gólovou možnost. Borovští se snažili vyrážet do rychlých brejků. Po jednom z nich potáhl podél vápna míč Klement, ale jeho střela skončila nad brankou gólmana Janáka. O několik minut později zahrávali domácí rohový kop, po němž se hosté zmocnili míče, Šrámek vyslal do brejku Janáčka, který zatáhl míč do lajny a centrem vyzval ke skórování Klementa. Jeho slabou hlavičku z malého vápna však domácí brankář v pohodě zneškodnil. O několik minut později šli hosté zase do brejku, Petr Veselý dostal míč přesně do běhu, dostal se v pokutovém území z úhlu sám před Janáka, ten ale jeho střelu vyrazil mimo tři tyče. Na druhé straně hosté zkoušeli svoje štěstí, střela z dvaceti metrů však Veselého svatyni minula. Pak měli štěstí opět Černovice, když závar v pokutovém území neskončil po několika odrazech brankou a poté domácí obránce srazil průnik Kučery na rohový kop. Zřejmě rozhodující okamžik zápasu přišel deset minut před pauzou. Hosté se dostali do rychlého útoku, Petr Veselý zatáhl míč do vápna a přesnou, křížnou přihrávkou vyzval k otevření skóre Šrámka. Ten však ze čtyř metrů sám před prázdnou brankou napálil jen tyč domácí kasy, černovický obránce míč odpálil na polovinu soupeře, kde jej chtěl tísněný stoper Veselý poslat do zámezí. Jeho nepovedený odkop však doplachtil přes brankáře Pavla Veselého na tyč, odkud jej se štěstím nadvakrát poslal do sítě domácí forvard. Domácí se tak s notnou dávkou štěstí dostlali do vedení. Do druhého poločasu vstoupily opět aktivněji Černovice a pět minut po pauze mohly své vedení zvýšit. Rychlonohý domácí záložník vyzval přesnou přihrávkou do šance střelce Hubáčka, ten ale ve skluzu mířil nad. Po hodině hry se situace v poli opět vyrovnala a hosté se vypracovali hned několik šancí. Po Blažkově akci a zásahu Janáka se dostal balón k Petr Veselému, ale ten z šesti metrů mířil pouze mimo branku. Na hřišti se v těch chvílích odehrávala zajímavá bitva a hráči obou týmů předváděli kombinační a divácky zajímavý fotbal. Domácí útočník v 65. minutě mířil z hranice pokutového území pouze nad branku a na druhé straně se přes dva obránce prokličkoval po přesné přihrávce do vápna Blažek. Jeho střílený centr mířil před odkrytou branku, kde jej však hostující hráči nedokázali usměrnit do sítě. Otřepané „nedáš-dostaneš“ se potvrdilo i tentokrát a těsně po borovské šanci přidali domácí druhou branku. Všichni hostující hráči nechali centrovaný míč z trestného kopu doplachtit až do malého vápna, kde jej střelec utkání Hubáček, druhou a zřejmě poslední přímou střelou Černovic na branku v zápase, přesně usměrnil do sítě. Borová se pak nadechovala k závěrečnému náporu. Jedna střela jejich hráčů mířila těsně vedle tyče, ale v 80. minutě dostal míč do běhu Blažek, ten se vyhnul hned dvojici obránců a přesnou střelou překonal Janáka. Hosté v těch chvílích měli znatelnou převahu, ale do velké šance se dostaly i Černovice. Po dalším trestném kopu zůstal trestuhodně opět osamocený střelec Hubáček, ale ten hlavou mířil dva metry mimo branku. Výbornou možnost ke srovnání měl opět Blažek. Ten dostal přesný lob za obranu, hostující forvard pláchl obráncům, ale tváří v tvář vynikajícímu Janákovi ve další gólovce selhal. Na konce pak ještě šli hosté do přečíslení, které však vyřešil ukvapenou střelou Němec. V pohledném utkání podali sice hosté možná svůj nejlepší letošní výkon, přesto však odjížděli z Černovic bez bodu, byť by si možná minimálně jeden zasloužili.

Černovice – Havlíčkova Borová 2:1(1:0)
Branka: Blažek

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(85. Tonar), J.Veselý, Fruhbauer, Kučera – Blažek, Chlubna, Němec, Klement – Petr Veselý(70.Hošák), Šrámek