Kamenice nad Lipou odvezla z Borové tři body

Souboj s celkem, který ještě loni hrál I.A třídu, čekal ve čtvrtém kole bétřídní soutěže na hráče A týmu Havlíčkovy Borové. Po vyrovnaném prvním poločase ale domácí ve druhém dějství propadli a hosté si zaslouženě připsali vítězství.

V první půli se hrál v duelu doposud dvou čtyřbodových týmů celkem zajímavý zápas. Hosté se hned od počátku tlačili dopředu a v první desetiminutovce dvakrát zahrozili individuálními průniky. Ve 12. minutě pak přišel pro domácí nešťastný okamžik, kdy si gólman Veselý srazil centrovaný míč z rohového kopu do branky a Kamenice se tak ujala vedení. To domácí přeci jen trochu probralo z letargie a Borová začala více útočit a vypracovala si několik možností. Do velké šance se dostal po individuální akce Blažek, ale sám před brankářem volil nevhodné zakončení a míč skončil vedle vzdálenější tyče. Na druhé straně se po nedorozumění domácích obránců dostal do průniku hostující útočník, ale jeho následná střela se naštěstí pouze otřela o vnější stranu domácí tyčky. Ke konci poločasu se přeci jen domácí začali dostávat do většího tlaku a podařilo se jim hosty přimáčknout na jejich polovinu. Pěkný míč do běhu dostal Klement, ale jeho zpětnou přihrávku stihli obránci zblokovat. Hošákův trestný kop z takřka ideální pozice skončil nad brankou a jedna střela domácích prolétla těsně vedle tyče. Borová se tak dočkala až dvě minuty před pauzou. Veselého rohový kop doletěl na zadní tyči k Hošákovi, který pěknou rybičkou srovnal na 1:1. A hned po minutě mohlo být ještě veseleji. Šrámek vybojoval další rohový kop, který podobně jako při první brance zahrál Veselý a nebýt lehkého přizvednutí obráncem, nemusela další hlavička domácího kapitána skončit jen těsně mimo branku. Naneštěstí však borovští hráči nedokázali ve druhém poločase navázat na slušný výkon z konce prvního dějství, ve druhé půli naprosto propadli v agresivitě i fotbalovosti a aktivitu nechali takřka zcela na kopačkách celku od hranic s Jihočeským krajem. Hosté poslali do hry čerstvé hráče, kteří znatelně jejich hru rozhýbali a zhruba po hodině hry se jim podařilo dostat domácí pod tlak. Nutno dodat, že často díky chybám hráčů v borovském dresu. Ti se z něj nedokázali fotbalově vymanit a zmohli se prakticky pouze na odkopávání míčů, místo souvislejších kombinací. Kamenice se během druhého poločase většinou po křížných pasech dostala do tří gólovek,  z nichž dvě skončily mimo branku a jednu zlikvidoval brankář Veselý. Domácí předvedli prakticky pouze několik sporadických, fotbalovějších akcí, ale po jedné z nich mohli v 70. minutě přidat druhou branku. Po pasu do běhu však gólmana nepřekonal Blažek a následný val obránců z úrovně penalty nepropálil ani Němec. Tentýž hráč pak poslal v podobné pozici jako v první půli Hošák míč z trestného kopu míč nad branku. Rozuzlení prozatím remízového souboje přišlo v 80. minutě. Domácí ztratili u autové čáry zbytečně míč, Kamenice rychle přenesla hru a hostující Kotek nadvakrát prostřelil Veselého. Srovnat mohl ještě v závěrečných minutách, kdy se domácí pokoušeli o zoufalý tlak, Blažek, ale po zaváhání brankáře mu míč utekl do zámezí. Vzhledem k vyrovnanosti první půle a toho, že ve druhém poločase byli hosté lepším a fotbalovějším týmem, si Kamenice odvezla vítězství zaslouženě. Havlíčkova Borová zajíždí v dalším kole na hřiště do Černovic.

Havlíčkova Borová – Kamenice nad Lipou 1:2(1:1)

Branka: Hošák

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(83. Brukner), J.Veselý, Hošák, Kučera – Blažek, Chlubna(70. Tonar), Němec, M.Klement(55. Fruhbauer) – Šrámek, Petr Veselý