Borová si z Čejova zaslouženě odváží všechny body

Na půdě největšího outsidera I.B třídy se v 22. kole představila Havlíčkova Borová. Čejov po podzimu naprosto rezignoval na svoje další působení v soutěži, pustil svoje největší opory a ani v tomto zápase nezískal ani bod.

Hosté z Borové i bez J.Veselého, Chlubny a dlouhodobě zraněného R.Klementa měli od začátku utkání znatelnou převahu, ale tradičně nepřesné zakončování zpočátku góly nepřineslo, i když možností bylo více než dost. Brzy po začátku střílel Petr Veselý, ale jeho pokus letěl těsně vedle. Pak se ze strany do šance dostával Blažek, ten si krásně obhodil obránce, ale jeho přihrávku stihli stopeři odpálit na rohový kop. V 15.minutě pak našel hodinářsky přesným centrem Hošák Blažka, ale ten ve vyložené šanci mířil hlavou kamsi k rohovému praporku. Další střelu Němce gólman s problémy ukryl v náručí, Fruhbauerovu ránu brankář vyrazil na roh a pokus Hošáka mířil těsně nad. Po dalším úniku Blažka ze strany dostal přesnou přihrávku na malé vápno Petr Veselý, tomu ale v gólovce míč uskočil a jeho zakončení málem přelétlo i stromy za bránou. Po jednom z mála rohových kopů domácích pak přišel rychlý brejk Borové, kdy krásně zatáhl míč Šrámek, přesně našel ze středu nabíhajícího Němce, ale jeho dělovku z hranice vápna brankář domácích vyrazil. Ve 30. minutě pak prakticky z jediné vážnější akce domácích v celém zápase udeřilo. Domácí dostali balón rychle z vlastní poloviny, čejovský útočník rychlé potáhl míč po pravé straně, pěknou přihrávkou našel osamoceného Čeledu na malém vápně a ten se zakončením neměl problémy. Hosté mohli okamžitě odpovědět, před obránce se prosmýkl Blažek, ale jeho střela z otočky jen o milimetry minula vzdálenější tyč. Po rohovém kopu pak nedotlačil míč do sítě Fruhbauer, ani Hošák a brankář míč opět vytáhl na rohový kop. Na něj si však na zadní tyči počkal Hošák a hlavou srovnal stav utkání. Ve druhé půli se obrázek zápasu příliš neměnil. Borová se tlačila do zakončení, které se jí však ve druhé půli po dlouhé době dařilo. Brzy po přestávce našel trestný kop Veselého opět Hošáka a ten znovu hlavou strhl vedení na stranu hostí. V 55. minutě pak Borová předvedla parádní akci. Martin Klement si rychle vyměnil míč s Petrem Veselým, po nich jej Blažek zatáhl rychle do pokutového území a přesnou, zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování nabíhajícího Němce. Ten nabídku s díky přijal a přízemní ranou rozvlnil síť v bráně Čejova potřetí. Úroveň hry pak poněkud upadla, hosté se již nikam nehnali a rozkládající se domácí, které opustil například loňský nejlepší střelec Moravec, či exligista Guzik se k vážnější akci prakticky nedostali. Jedna z akcí Blažka skončila těsně mimo, a ani závar po rohovém kopu před brankou domácích gól nepřinesl. Na hřišti se pak začalo jiskřit a v rozmezí necelých deseti minut z toho rezultovaly hned tři červené karty, z nichž jednu obdržel i hostující Šrámek. Domácí pak v devíti naprosto rezignovali. Střela nabíhajícího Fruhbauera zevnitř vápna skončila vysoko nad, další dvě nebezpečné střely zlikvidoval domácí gólman a hattrick hlavičkou ve výborné pozici odmítl Hošák. Brankář domácích však přesto kapituloval 10 minut před koncem, kdy kolem stopera lehce oběhl Blažek a střelou z ostrého úhlu trefil přesně. O pět minut později pak pečetil naprosto zaslouženou výhru hostí Petr Veselý, který sám zatáhl míč a povedenou střelou z dvaceti metrů o tyč vstřelil pátý gól Borové. Hosté se v dalším kole utkají v derby zápase s druhým celkem tabulky – Pohledem.

Branky: Hošák 2, Blažek, Němec, Petr Veselý

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(70. Tonar), Kučera, M.Klement – Z.Frühbauer, Němec(80.P.Šmíd), Brukner(60. P.Zvolánek), Petr Veselý – Blažek, Hošák, Šrámek