Borová doma opět vybouchla, tentokrát s Kostelcem

Po minulém vyhraném zápase v Počátkách se zdála jarní krize borovského áčka snad zažehnána. Bohužel domácí zápas s Kostelcem u Jihlavy ukázal pravý opak. Borová nápadně připomíná loňskou výkonnost Tisu, který jako podzimní lídr na jaře totálně vybouchl. Kompaktní soupeř z městečka uzenin si odvezl z Borové všechny body a domácí před vlastním publikem zostudil.

Na hřišti „u sokolovny“ viděli diváci zápas děravých obran a neschopných střelců, bohužel hosté byli v obou aspektech lepší. Kostelec se představil jako výborný tým s vynikající útočnou fází a kolektivním pojetím. Ovšem o něco lépe začali domácí. Nejprve se z úhlu protáhl přes dva obránce Šrámek a jeho dělovku likvidoval gólman Toms. Kostelečtí se uvedli rychlým brejkem, který skončil nebezpečnou střelou nad branku. Pak po akci ze strany přiťukl na hranici vápna Němec míč Hošákovi a jeho parádní střelu Toms konečky prstů vytěsnil na roh. Po něm se dostal k hlavičce Blažek, ale jeho pokus skončil pouze na břevně hostující branky. Poté se do šancí začali dostávat více hosté, kteří rychlou kombinační hrou přehrávali domácí hlavně ve středu hřiště, ale střela Smejkala ze strany skončila vedle a další jejich akci zastavil praporek pomezního. Pak se do velké šance dral z úhlu Blažek, ale namísto přihrávky na naprosto volné spoluhráč před prázdnou brankou napálil pouze gólmana. Pak po Veselého promáchnutí ještě Kostelec branku nevstřelil, ale v 18. minutě prošel za dokonalého nezájmu tří domácích kostelecký záložník do vápna, kde předložil Smejkalovi přihrávku jako na stříbrném podnose a ten pohodlně otevřel skóre. Pak se hosté opět drali do šance, ale domácí gólman Veselý samostatný nájezd vykryl a další střela minula branku jen o centimetry. Hrálo se nahoru dolů a opět hrozili i domácí, Šrámkovu bombu Toms vyrazil a jeho další dělovka letěla mimo. Šrámek mohl ještě jednou srovnat. Němec dostal pěknou přihrávku do strany a jeho krásný centr domácí útočník osamocen na zadní tyči nedokázal usměrnit do poloprázdné branky. Pak se opět vytáhl brankář Veselý, který vyškrábl dělovku hostujícího kapitána na roh. Z něj ovšem opět udeřilo. Borovští nedokázali důrazně míč odklidit od branky a z halfvoleje se do něj za šestnáctkou opřel Čihák, který parádní ranou vymetl všechny pavouky z domácí šibenice. Domácí měli další šanci na srovnání, po jednom z několika zaváhání hostujících obránců se ocitl sám před brankářem Blažek, hlavičkou jej přehodil, ale jeho takřka gólový pokus opět zastavila tyč! Těsně před pauzou pěkně domácí zakombinovali na levé straně a přízemní centr Hošák ve skluzu na malém vápně netrefil a chvílí poté Kučerovu střelu z otočky opět musel s obtížemi na roh likvidovat gólman Toms. Naopak do další šance se opět drali i hosté, ale domácí obrana dokázal míč na poslední chvíli odpálit. Na začátku druhého poločasu ještě mohli domácí vykřesat naději, ale když Šrámkovu ránu z přímého kopu opět zastavila tyč a střet Tomse právě se Šrámkem sudí jako faul neposoudil, domácí propadli v totální herní beznaděj, hosté již na hřišti jasně kralovali a domácí si dost nahlas koledovali o pořádnou nakládačku. Kostelec se dostával lehce do naprosto otevřené obrany a hned několikrát mohl přidat další branky a jen díky vlastní neschopnosti a výborném Veselému v brance nepřidal více branek. Do šance se dostali i domácí, ale Blažek v samostatném nájezdu tradičně přestřelil branku, a když nakonec v 75. minutě Šmahel parádní hlavičkou takřka z vápna vstřelil třetí gól, bylo hotovo. Poslední slovo si za domácí mohl vzít ještě záložník Veselý, ale ani on nehledal lépe postavené spoluhráče a zblízka pálil jen do boční sítě. Domácí tak opět prohráli, nutno dodat, že hlavně ve druhém poločase byli hosté jasně lepším týmem a působili dokonce kompaktněji než vedoucí Pelhřimov. Ovšem Borová jim to svým výkonem a přístupem ve druhém poločase dokonale usnadnila. Ta v příštím kole zajíždí do beznadějně posledního Čejova a je třeba tam naplno bodovat kvůli jistotě záchrany. Jarní bilance 8 bodů a hrozivé skóre pouhých sedmi!! vstřelených gólů a šestnácti inkasovaných udělalo z týmu, který mohl po podzimní části bojovat o nejvyšší příčky takřka kandidáta sestupu.

Havlíčkova Borová – Kostelec u Jihlavy 0:3(0:2)

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(62. Tonar), J.Veselý(75. Sobotka), Kučera – Petr Veselý, Brukner(46. Fruhbauer), Němec, M.Klement – Šrámek, Hošák, Blažek