Áčko konečně vyhrálo. Veze tři body z Počátek.

Po několika nevydařených zápasech si konečně první mužstvo Havlíčkovy Borové připsalo tři body. Na pěkném pažitu v Počátkách protrhl střeleckou smůlu Borové Blažek a dvěma trefami zařídil vítězství svého celku.

Domácí jsou až po krk namočeni v sestupových vodách a utkání s Borovou pro ně bylo jednou z posledních možností jak se přiblížit celkům ve vyšších patrech tabulky. Proto také začali velice aktivně a útočně, zpočátku nepouštěli hosty do hry a jejich útočné hroty naplno zaměstnávaly celou hostující defenizivu. A i první šanci si vypracovali domácí, ale jejich útočník branku netrefil. Na druhé straně pak šly dvě nebezpečné přihrávky do pokutového území, ale před nabíhajícími hráči Borové na poslední chvíli domácí odkopli.
Velkou šanci zahodili domácí po čtvrt hodině, když nechali hosté při trestném kopu volně nabíhat počáteckého útočníka Smejkala, ten ale hlavou ze šesti metrů mířil nad branku. Pak při rohovém kopu prolétl míč nikým netečován kolem tyče a Počátky ještě zahodily šanci po závaru, kdy z úhlu poslaly míč mimo branku. Na druhé straně mířil zdálky po zemi vedle Němec a perfektní zpětnou přihrávku poslal z první nad bránu ve výborné pozici Petr Veselý. Pak ještě domácí podnikli rychlý brejk, ze strany našli rozběhnutého Dederu, ale ten opět mířil mimo branku. Deset minut před pauzou pak dostal parádní míč rozběhnutý Blažek, který se pokusil lobovat vyběhnuvšího Novotného, ten ale jeho pokus konečky prstů vyškrábl. O chvíli později ale již uhodilo. Hošák vhodil rychle aut, Šrámek potáhl míč do pokutového území a po jeho přihrávce udělal Blažek brankáři kličku a pohodlně poslal míč do sítě. O tři minuty později pak sehráli hosté nejhezčí akci zápasu. A opět v tom měla prsty celý útočná trojice. Šrámek hrudníkem zpracoval dlouho míč pro Hošáka, ten z hranice šestnáctky z první poslal parádní přihrávku do ulice Blažkovi, který zkušeně střelou na první tyč zvýšil na 2:0 pro hosty.  Ve druhém poločase již nebyli domácí tak nebezpeční jako v prvním dějství a evidentně jim začal vysychat fyzický fond. Domácí pak dvakrát při rychlých akcích zachránil brankář Novotný. V 60. minutě měl pak obrovskou možnost Němec, kterému přihrál do běhu Šrámek, ale dělovku borovského záložníka zastavil již za překonaného gólmana bok počáteckého stopera. Pak se opět převedl nejnebezpečnější hráč domácích Tomáš Dedera, ale jeho technický pokus minul vzdálenější tyč. Při dalším pokusu domácích se pak ještě vyznamenal výborným zákrokem Veselý. Hosté pak ještě měli několik dobrých možností z brejku, nebo po rohových kopech, ale ani jim se již síť rozvlnit nepodařilo. Hošák hlavičkoval nad branku, Blažka v samostatném nájezdu zastavil hvizd rozhodčího, který reklamoval ofsajd (což ovšem pomezní vůbec nesignalizoval!) a ani střídající Sobotka branku po rohovém kopu nevstřelil. Domácí si tak další prohrou a po výhře Kožlí zřejmě podepsali definitivně sestupový ortel, přestože nepředváděli hlavně v prvním poločase špatnou hru. Havlíčkova Borová v příštím kole po třech zápasech venku hraje na domácím hřišti s nebezpečným a kvalitním Kostelcem.

Počátky – Havlíčkova Borová 0:2(0:2)

Branky: Blažek 2

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(75. Sobotka), J.Veselý, Kučera – M.Klement, Chlubna, Němec – Šrámek(55.Z.Fruhbauer), Hošák, Blažek(90. A. Fruhbauer)