Áčko i nadále tápe. Borovou vyloupily Černovice

Zápasy borovského áčka na jaře začínají připomínat obehranou písničku s mnoha nelibozvučnými akordy. K již naprosto tradičně katastrofální koncovce se jako další rušivý tón tentokráte přidaly i zmatky v defenzivní činnosti v první půli a propadák v hitparádě zápasů byl na světě. Pro Borovou nezvyklé střelecké trápení tak pokračuje i nadále.

Borovští začali jako ve špatném snu a již v v 10. minutě prohrávali 0:2. Nejprve zahrávali domácí ofsajd systém, ve kterém byli naráz lapeni dva hráči hostí, jenže borovští přestali úplně hrát a k jejich údivu míč doběhl hostující záložník Kohout, který si již před Veselým věděl rady. O chvíli později pak domácí zbytečně ztratili na útočné polovině míč, který pak nedokázali ani nadvakrát důrazně odkopnout a když už jej chtěl konečně gólman Veselý schovat v náruči, míč mu na trávníku odskočil od těla přímo k volnému černovickému hráči, který skóroval do prázdné branky. Teprve poté se probrali i domácí hráči a začali se výrazněji tlačit dopředu. Černovice v sestavě s několika velezkušenými hráči i několika mladíky ale odolávali. V první šanci pálil Šrámek z hranice šestnáctky mimo, a pak Němec po perfektně kopnutém rohu mířil hlavou pouze nad branku. Na druhé straně pak vystihl nepřesnou hlavičku Ševčík, který však tísněn mířil vysoko nad branku. Pak se nádherným slalomem přes čtyři hráče dostal na úroveň penalty Blažek, ale jeho zakončení svoji razancí patřilo spíše do žákovské kategorie a gólman Janák s ním neměl problémy. Mnohem více práce měl při další šanci Borové, když nejprve Brukner nedokázal hlavou po centru trefit branku a k balónu se následně dostal Hošák. Ten ale ze tří metrů pálil pouze do gólmana! A opět se tedy muselo potvrdit staré pravidlo nedáš-dostaneš. Po výhozu Veselého ztratili domácí opět míč ze svých kopaček, hosté přenesli hru rychle dopředu a vytahující se defenzivě opět těsně nesklapla ofsajdová past. Hosté se tak dostali lacino před brankáře a skórovali potřetí. Svoje vedení pak mohli pojistit při dalším rychlém brejku, ale Veselý tentokráte zachránil. Ještě v první půli se po naprosto zbytečném střetu za autovou čárou nepříjemně zranil rychlík Klement, který již včera absolvoval operaci ramene. Přejeme brzké uzdravení! Borová mohla ještě do půle snížit, když se po pěkné akci dostal míč na Blažkovi kopačky, ten již nehledal další spoluhráče a ze sedmi metrů vystřelil, jeho pokus ale bravurně vychytal opět brankář Janák. Domácí tak dostali v prvním poločase po mizerném výkonu tvrdou lekci. Ve druhé půli již byla převaha domácích naprosto znatelná a snad tříbrankové manko dodalo na jejich kopačky nebývalou lehkost a bezstarostnost. Borovští předvedli ve druhém poločase asi nejlepší výkon jara a pěknými, rychlými kombinacemi po zemi dobývali branku hostí, kteří se již zaměřili na hlídání náskoku.  V dobré pozici se ocitl opět Blažek, ten však mířil pouze vysoko nad branku. Veselého střela po rychlém přenesení prolétla těsně vedle tyče a Němcovi střela nesedla. V 70. minutě pak vystihl chybnou rozehrávku Černovic Hošák, který byl u míče dříve než brankář a do prázdné branky pohodlě snížil. Hned o pět minut později pak jinak dosti nepřesný sudí Trocha ukázal na pokutový puntík a Blažek se tentokráte nemýlil a snížil na rozdíl jediné branky. Borová v těchto chvíli hosty přimáčkla až před šestáctku a šturmovala za vyrovnáním. V další šanci opět neuspěl Blažek, jehož střela ze vzduchu letěla vedle. Po Veselého průniku ze strany se pak strhl v pokutovém území hosté závar, ale ani ten brankou neskončil. Černovice si ve druhém dějství vypracovali prakticky pouze jedinou vážnější šanci, když Ševčík dostal přesný pas za obranu a jeho pokus hlavou musel Veselý vytáhnout na roh. V poslední minutě se pak do gólovky dostal ještě Němec, tomu však míč při zpracování poněkud odskočil a následná střela trefila pouze Janáka a ze závaru hosté uklidili míč na rohový kop. Domácí tak nakonec doma opět prohráli. Střelecká potence na bodu mrazu ( !!!Borová má zatím po beznadějně posledním Čejovu nejméně nastřílených branek v celé soutěži!!!! ) a tentokráte v prvním poločase i defenzivní mizérie zapříčinila opětovnou ztrátu bodů. V páteční dohrávce zajíždí Borová do Golčova Jeníkova.

Havlíčkova Borová – Černovice 2:3(0:3)

Branky: Hošák, Blažek

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(70.Šmíd), J.Veselý(18. M.Klement), Kučera – Šrámek, Brukner, Němec, Petr Veselý – R.Klement(25. Fruhbauer), Hošák, Blažek