V Budíkově kopala Borová tři penalty, přesto veze pouze bod

Jako na větrné hůrce podle Emily Bronteové si připadali aktéři utkání I.B třídy v Budíkově u Humpolce. Silný vítr totiž chvílemi naprosto znemožňoval souvislejší akce, přesto se hrál divácky určitě zajímavý zápas. Střelecká nemohoucnost hostí však stále pokračuje, k více než jedné brance jim nepomohly ani tři pokutové kopy.

Na malém hřišti a za stálého vichru nepředváděl ani jeden tým špičkový fotbal, ale přesto oba mančafty nabídli divákům velmi zajímavou a dramatickou podívanou. Na začátku byli lepší hosté z Borové, kteří lépe drželi míč na svých kopačkách a působili fotbalověji než domácí. Už ve třetí minutě aktivním presováním donutili Šrámek s Hošákem domácí k chybě v rozehrávce a kapitán hostí byl faulován v pokutovém území. Penaltu tvrdou ranou proměnil Šrámek. I další minuty patřily borovským, kteří se dobrými akcemi dostávali za obranu domácích a hrozili další brankou. Po trestném kopu hlavičkoval ve velké šanci naprosto osamocený Němec těsně mimo a dvakrát po Blažkově průniku a zpětné přihrávce pálil z druhé vlny Martin Klement, pokaždé však nepřesně. V 17. minutě kopali hosté za hranicí šestnáctky trestný kop, tvrdou Němcovu bombu brankář Bláha vyrazil jen před sebe a následně byl v pokutovém území stažen Blažek. Hosté tak dostali výhodu další penalty. Tu si postavil opět Šrámek, ale tentokráte jeho přízemní pokus gólman domácích nohama vyrazil. Tento okamžik dostal do té doby naprosto nevýrazné domácí zpět do hry a i oni začali hrozit směrem dopředu. Jejich styl hry trochu připomínal boje z jiného hřiště tamního koutu Vysočiny – Dolního Města. Směrem k borovskému pokutovém území létaly dlouhé auty prakticky už z půlicí čáry a i dlouhé nákopy hledaly robustnější hráče domácích, kteří využívali této své převahy. Ve 22. minutě navíc pomezní rozhodčí naprosto nepochopitelně pustil třímetrový ofsajd třem domácím hráčům, kteří postupovali prakticky sami na Veselého, ten však proti střele budíkovského kapitána zasáhl výtečně. Budíkovští se pak ještě dostali do dvou slibných šancí po standartkách, ale naštěstí pro hosty akce gólem neskončily. Na druhé straně prolétla jedna střela hostí jen těsně vedle domácí tyčky, pak vyrazil Bláha další střelu na rohový kop a další Klementův průnik uhasil domácí stoper na poslední chvíli. Pět minut před poločasem pak vystrčili růžky znovu domácí, kteří rychlou kombinací po křídle dostali míč až před Veselého, ale kapitán Marousek mířil v gólovce nad branku.
Druhý poločas zpočátku nenabízel mnoho šancí, domácí se nemohli dostat do pokutového území a hosté chvílemi víc bojovali s nepříjemným větrem, než se soupeřem. V 55. minutě pak rozehrála slibnou akci Borová, ale Blažkovu střílenou nahrávku zkrotil v náruči brankář Bláha. Od 60. minuty získali opět převahu domácí, jejich silový styl hry a dlouhé míče dělal hostím velké problémy. Budíkovští měli díky centimetrům i kilům navíc převahu v osobních soubojích v pokutovém území a po trestném kopu z rohu pokutového území také Žáček hlavou z malého vápna zaslouženě vyrovnal. Hosté mohli ještě třikrát inkasovat, příznačné je, že nikoliv po kombinačních akcích, ale opět po centrovaných míčích. Ale při jedné vytáhl ze své škatulky vynikající reflex Pavel Veselý a při druhé vše uhasil včasným odkopem Brukner, na kterého byl následně odpískán faul a po rohovém kopu vyrazil míč z brankové čáry stoper Veselý. V poslední čtvrthodině se začal uklidňovat i vichr a díky fotbalovým dispozicím se do šancí dostali znovu i hosté. Němcovu skákavou střelu s obtížemi vyškrábl Bláha na rohový kop, borovský střední záložník pak dělovkou knokautoval budíkovského hráče a pěknou kombinaci po ose Němec – Klement – Veselý – Fruhbauer zakončil střídající záložník střelou těsně nad branku. Na konci utkání pak díky rozhodčímu plály na straně domácích silné emoce. Domácí stoper fauloval unikajícího hostujícího hráče těsně před pokutovým územím a hosté kopali trestný kop. Ten Němec trefil pouze do zdi, Šrámek odraženou střelu napálil do tyče a míče se zmocnil Petr Veselý. Ten se kličkou vyhnul obránci, který nechal v souboji nohu a sudí Čamra zapískal pro hosty již třetí pokutový kop. Chvílemi situace na hřišti hrozila téměř inzultací hlavínho arbitra, jeden z domácích obdržel červenou kartu, ale na situaci to již nemohlo nic změnit. Nutno ovšem dodat, že všechny pokutové kopy byly dle mého názoru odpískány naprosto správně, přestože se poslední penalta mohla zdát poměrně přísná, tak hlavní rozhodčí podal velmi dobrý výkon. Penaltu si v 92. minutě postavil Petr Veselý, ale jeho střelu vynikající brankář Bláha vystihl a vyrazil. To podtrhlo dlouhotrvající střeleckou impotenci Borové, která si tak odvezla z Budíkova pouze jeden, i když spravedlivý bod.  V dalším utkání přivítají borovští na domácím hřišti Černovice.

Budíkov – Havlíčkova Borová 1:1(0:1)

Branka: Šrámek (pk)

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, J. Veselý, Kučera(40. Petr Veselý) – Blažek(70. Šmíd), Brukner, Němec, M.Klement – Šrámek, Hošák(65. Fruhbauer), R. Klement