Střelecké trápení áčka pokračuje

Dosud stoprocentní rezerva Humpolce byla dalším soupeřem Havlíčkovy Borové ve fotbalové I.B třídě. Domácí se však střelecky nezvykle trápí a tento zápas nebyl výjimkou, i když by si za výkon Borová bod určitě zasloužila.

V prvním poločase však byla k vidění nezáživná podívaná s minimem šancí na obou stranách. Byly v podstatě pouze dvě a obě se odehrály v první dvacetiminutovce. V 6. minutě hostující zadák špatnou rozehrávkou nabídl gólovku Blažkovi, ale smolař posledních zápasů z úhlu sám před brankářem opět netrefil branku. Svoji šanci dostali i hosté, kteří názorně předvedli, jak má vypadat správná střelecká produktivita. Ve 20. minutě zahrával Humpolec rohový kop na přední tyč, kde Němec neuhlídal Časara a ten ukázkovou hlavičkou otevřel skóre. Tím velké šance prakticky do poločasu skončily. Domácí nebyl schopni nic kloudného směrem dopředu vymyslet až na několik pokusů zdálky a i rychlé a zpočátku nadějné brejky technických hostí končily na hranici pokutového území. Gólmani tak byli do poločasu bez práce a diváci se většího vzruchu na hřišti dočkali až v druhém dějství. To naprosto jednoznačně ovládli domácí, kteří přidali na bojovnosti a běhavosti a zatlačili Humpolec do defenzivy. Srovnat mohl po Šrámkově přesném centru z přímého kopu Brukner, ale u tyče nedokázal hlavou míč usměrnit do branky. Další velkou šanci měl Hošák, jehož hlavičku po rohovém kopu před brankovou čárou zneškodnil jeden z obránců a pohotovou střelu Radka Klementa vyrazil spolehlivě chytající Beránek v brance hostí reflexivně nohama na další rohový kop. Nejhezčí akci zápasu ovšem bez gólového efektu předvedli zase domácí, když po narážečce ve středu pole dostal přesný míč do běhu rychlík Radek Klement, který poslal nádherný centr na nabíhající forvardy Hošáka s Blažkem. Ti sice byli v pokutovém území osamoceni, ale Hošák netrefil míč dobře a poslal jej těsně vedle branky. Další střela domácích skončila jen těsně vedle tyče hostující branky a po jednom ze závarů v pokutovém území a následné střele byl odmáván Hošákovi ofsajd. Hosté byli po většinu času přikování na své polovině, chvílemi se dostávali pod velký tlak v pokutovém území a bránili pouze za cenu dlouhých odkopů, ale nakonec to byli právě oni, kdo ještě dokázal změnit skóre. Těsně před koncem se dostali v otevřené domácí obraně do dvou brejků. V 87. minutě ještě humpolecký hráč vysoko přestřelil, ale v 93. unikl hostující záložník po lajně, jeho přesný centr poslal spoluhráč do břevna a dobíhající Zbyněk Štěpán dotlačil odražený míč do branky. Gólu sice dosáhl zřejmě rukou, ale na bodovém zisku by se stejně nic nezměnilo, protože ihned po rozehrání zapískal hlavní sudí Servít konec.  Domácí jako už třetí zápas na jaře naprosto propadli v koncovce, i když za výkon a bojovnost ve druhé půli by si minimálně bod určitě zasloužili. Nejlepší výkon tentokráte podal Chlubna a Šrámek.

Havlíčkova Borová – Humpolec B 0:2(0:1)

Sestava: Pavel Veselý – M.Klement, J.Veselý, Kučera – Šrámek, Chlubna, Němec, Petr Veselý(35. Brukner) – Blažek, Hošák, R.Klement