Petr Veselý tečovanou střelou zajistil Borové v jarní premiéře v

Posílený Tis byl prvním soupeřem Havlíčkovy Borové v jarní části soutěže po minulém odloženém utkání s Golčovým Jeníkovem. Před zápasem skropil trávník prudký liják, což dobrému fotbalu nijak nenahrálo, ale na kluzkém terénu se naštěstí nakonec radovali domácí.

Zápas otevřela hned ve druhé minutě kuriózní šance hostí. Dlouhý nákop brankáře Holcmana na mokrém terénu před domácím gólmanem Veselým odskočil a zapadl jen půl metru vedle domácí tyčky. Hned o minutu později se do dvou obřích šancí dostali domácí a v obou hrál smutnou hlavní roli útočník Blažek. Ten nejprve nedokázal placírkou umístit míč po odrazu do takřka zcela odkryté branky a hned poté sice vystihl nepřesný výkop hostujícího brankáře, ale v samostatném nájezdu střílel pouze nad branku Tisu. Pěknou akci pak ještě předvedli domácí o chvíli později, když Radek Klement z první našel zpětnou přihrávkou na hranici vápna Němce, ale jeho pokus Holcman kryl. Pak se již začala hra vyrovnávat a postupem času začali mít hosté, dirigováni ze středu pole podzimními „skláři“ Kozlíkem a Valentou, převahu. Tvrdý pokus Miřátského Veselý vyrazil na roh a další střela Zezuláka z úhlu prolétla metr vedle tyče. Hosté v zápase kopali snad dvacet rohových kopů a po jednom z nich hlavičkoval neobsazený dlouhán Valenta mimo branku.  Poločas tak skončil bez branek a domácí měli do druhého dějství co zlepšovat. V první půli prohrávali příliš mnoho osobních soubojů, z čehož pramenily problémy v defenzivě, na těžkém terénu se jim vůbec nevedla kombinace a právě zmiňovaní středoví hráči Tisu dokázali v pohodě eliminovat hlavičkáře Hošáka s Němcem. Ve druhém poločase se ale přeci jen hra domácích alespoň trochu zlepšila a hosté se již prakticky nedostali do žádné větší šance. Za domácí se nejprve proháčkoval do vápna Blažek, ale namísto přihrávky volil nepřesnou střelu levačkou. Až v 65. minutě konečně uhodilo. Veselý dostal na levé straně míč, seběhl si na roh velkého vápna a jeho tečovaná střela zaplula za Holcmanova záda. Hosté měli dobrou možnost srovnat o chvíli později, kdy Kozlík zahrával trestný kop z hranice pokutového území, ale jeho technickou střelu Veselý v klidu schoval v náruči. Skvělou příležitost pojistit vedení měl domácí Lukáš Němec, jenž zahrával pokutový kop. Petr Veselý dostal výbornou přihrávku do běhu, utekl hostujícímu Kučerovi a po jeho kličce brankáři a následném pádu ukázal sudí Kamenský na pokutový puntík. Holcman však Němcovu slabou střelu vystihl a uchval tak hostím naději na bodový zisk. Tu mohl o chvíli později uhasit opět smolař Blažek. Veselý se dostal na levé straně k přihrávce přes pokutové území, ale domácí útočník poloodkrytou svatyni opět netrefil a poté ještě nebyla domácím zřejmě správně uznána branka. Hosté se pak dostali ještě v závěru do tlaku díky značnému množství rohových kopů, ale domácí defenziva nakonec  i přes dva závary uhájila čisté konto. Havlíčkova Borová si tedy připsala velice důležité tři body s těžkým soupeřem, který oproti podzimní sezóně příliš bodů určitě ztrácet nebude. V dalším kole zajíždí Borová v sobotu na atraktivní derby do Chotěboře.

Havlíčkova Borová – Tis 1:0(0:0)

Branka: Petr Veselý

Sestava: Pavel Veselý – Z.Frühbauer, Kučera, M.Klement – Šrámek, Chlubna, Němec(90.Brukner), Petr Veselý – Blažek, Hošák, R.Klement