Áčko i béčko v přípravě shodně prohráli 1:3

Oba týmy sehrály svá utkání na umělé trávě ve Žďáru nad Sázavou. Béčko v sobotu večer, áčko v neděli v poledne. Ani jednomu týmu se ale příliš nedařilo.

Havlíčkova Borová B – Keřkov 1:3(1:1)

Borovská rezerva začala proti míchanému družstvu Keřkova poměrně s chutí a hned na začátku se ujala vedení. Nejprve napálil gólmana Fruhbauer, dorážkou trefil znovu brankáře Štefáček a míč napotřetí poslal do sítě Novosad. Hosté pak srovnali o pět minut později, kdy se z přímého kopu trefil keřkovský špílmachr Čejka. Borová si ještě do poločasu vypracovala dvě pěkné, křídelní akce, ale ani z jedné se gólově neuradilo a nutno dodat že i keřkovští své dvě možnosti zahodili. Hned na začátku druhého poločasu zaspal gólmana Lupták, který podběhl rohový kop a soupeř snadno strhl vedení na svoji stranu. Hra Borová ve druhé půli neměla s fotbalem prakticky nic společného a k vidění nebyla takřka žádná větší šance a soupeř byl o něco lepším týmem. Za zmínku snad stojí jen dvě střely Šrámka, z nichž jedna letěla těsně mimo a druhou vyrazil brankář raději na rohový kop. To Lupták se zapotil při další šanci Keřkova, ale deset minut před koncem již nedosáhl na střelu Pavlíka k tyči, který tak určil konečné skóre zápasu.

Branka: Novosad

Sestava: Lupták – Staněk, Žák, K.Šmíd, Uttendorfský – K.Veselý, T. Štefáček, P.Šmíd, Tonar - Fruhbauer, Novosad (Čejka, Pecha, J.Klement, R.Šrámek)

Havlíčkova Borová A – Ždár nad Sázavou B 1:3(1:2)

Ani áčku se generálka na jaro příliš nepovedla. Mužstvo scházel po celý zápas větší pohyb a důraz a hra působila chvílemi příliš zmateně. V úvodu se hráči Ždáru hned dvakrát vyhnuli ofsajdové pasti a nemilosrdně trestali chyby v borovské defenzivě. Za Borovou mohl snížit Němec, který se krásně uvolnil na šestnáctce, ale levačkou přestřelil. Deset minut před pauzou se po lajně protáhl Blažek a jeho prudký přízemní centr uklidil do sítě Radek Klement. Ve druhé půli byl obraz stále podobný. Borci ždárské rezervy drželi míč více na svých kopačkách a kombinačně byli o něco lepším týmem, ovšem nedostávali se do šancí, které měla povětšinou po brejcích Havlíčkova Borová. Na začátku půle vytěsnil Veselého střelu gólman a po následném rohu mířil z jasné pozice hlavou mimo Hošák. Na druhé straně skončil trestný kop Ždáru na tyči. Čtvrt hodiny před koncem přetlačil Bojda nedůrazného Kučeru a zpětnou přihrávkou našel svého spoluhráče, který mířil přesně k tyči. Borová pak ještě mohla snížit Chlubnou, ale ten po akci Blažka do sítě nezamířil. Borovské áčko tak po bezkrevném a chvílemi i ospalém výkonu i přes několik šancí prohrálo.

Branka: R.Klement

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, J.Veselý, Kučera – M.Klement, Chlubna, Němec, Petr Veselý – R.Klement, Hošák, Blažek (Brukner, Z.Fruhbauer, P.Šmíd, Tonar)