Áčko po velmi dobrém výkonu přehrálo Dlouhou Ves

Zajímavý soupeř čekal na Havlíčkovu Borovou v pátek večer v dalším přípravném zápase. Átřídní soupeř nebo snad možná hra pod umělým osvětlením zapříčinilo mnohem lepší výkon než v předchozím zápase. Borová podala velice slušný výkon a svému soupeři nadělila čtyři branky.

Hned od počátku se hrál oboustranně atraktivní a zajímavý fotbal, který se musel přítomným divákům líbit. V celém zápase ale tahali herně hráči Borové za delší konec, což potvrdili i brankově. Nejprve se musel Veselý vytáhnout proti prudké střele Sobotky pod břevno. První nebezpečnou střelu Borové poslal Němec těsně nad a poté ještě gólman Rýdl zlikvidoval další pokus, přesto však poměrně záhy přišla pro Dlouhou Ves naprosto hrůzná desetiminutovka, během které hned třikrát inkasovala. V desáté minutě se proháčkoval přes dva obránce se strany Blažek a jeho tečovaná střela zapadla přesně do sítě. O chvíli později dohráli borovští souboj na půlce, Martin Klement potáhl míč, který pak na hranici šestnáctky převzal Radek Klement a přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Pak se sice zranil kapitán Hošák, ale na aktivitě Borové to nic nezměnilo. Naopak zmar Dlouhé Vsi pak dovršil Němec, který presinkem donutil k chybě Pabouska a po kličce brankáři zvýšil již na tříbrankový rozdíl. Pak se dostala ke slovu i Dlouhá Ves, ale jednu střelu po Šimonově vysunutí ze strany Veselý v pohodě kryl a po rohovém kopu Tonar vykopl možná gólovou hlavičku z brány. Pak se ale znovu úřadovala Borová. Po zákroku na M.Štefáčka zůstala píštalka sudího Hájka němá a stejný hráč pak nedotáhl v nájezdu kličku brankáři. Nadějný brejk tři proti jednomu zazdil na šestnáctce špatnou přihrávkou Brukner a po Štefáčkově centru hlavičkoval Blažek pouze doprostřed branky. Do poločasu ale hosté přesto ještě korigovali stav, když Janáček v pokutovém území ramenem vrazil do soupeře a Sobotka penaltu se štěstím proměnil. Po jednom z vysunutí ještě stihl Veselý odkopnout míč před dobíhajícím Sedlákem. Zvýšit stav v první půli ještě mohla Borová. Po parádní akci na jeden dotek po ose Němec-Janáček- Šmíd- Blažek se přihrávka jen těsně nedostala k nabíhajícímu Fruhbauerovi, který by zakončoval prakticky do prázdné branky. Druhý poločas opět začal lépe bétřídní tým, Němec se protáhl středem hřiště, ale jeho bombu Rýdl nadvakrát zkrotil. Pak se po rohu dostal k hlavičce Janáček, ale mířil v dobré pozici mimo branku. Na druhé straně pálil aktivní Sobotka, ale Veselý jeho střelu vyrazil. Poté sehráli borovští parádní akci ze strany, kdy se přes celé pokutové území dostal krásný míč po zemi k Veselému, ten ale svoji střelu zbytečně uspěchal a Rýdl stihl včas zasáhnout. Soupeř o sobě dal vědět také dvěma víceméně ojedinělými akcemi, ale přízemní pokus Šimona Veselý kontroloval a pak ještě krásně vytáhl další pokus na roh. Do obrovské šance se pak dostal po lahůdkovém Blažkově prostrčení Petr Veselý, ale svůj samostatný nájezd poslal mimo pravou tyč Rýdlovi branky. Poslední branku ovšem stejně vstřelila Borová. Presinkem na útočné polovině donutili borovští vyrobit obránce velkou hrubku, kterou s ledovým klidem sám před brankářem potrestal Blažek a stanovil tak konečný účet na 4:1. Tentokráte v korektním zápase podala Borová s fotbalovým, ale poměrně hodně chybujícím soupeřem zatím nejlepší výkon a doufejme, že v tomto duchu bude pokračovat i nadále.

Branky: Blažek 2, Němec, R.Klement

Pavel Veselý – Janáček, Kučera, Fruhbauer – M.Klement, Chlubna, Němec, Petr Veselý – Blažek, Hošák, R.Klement (Brukner, Šmíd, Šrámek, Tonar, M.Štefáček)