Remíza neremíza se Starým Ranskem

S tradičním soupeřem se utkali hráči Havlíčkovy Borové v dalším přípravném zápase na jarní sezónu a poločasy se od sebe lišily jako den a noc a tentokráte se jim zvítězit nepodařilo. Soupeř zvládl lépe klasickou devadesátiminutovku, Borová srovnala až v následném nastavení.

Utkání začalo poklidně a hra se odbývala převážně ve středu pole a šancí bylo zpočátku minimum. Přestřelku jako první odstartovalo po dvaceti minutách Ransko. Borovský Šrámek nezpracoval míč, ranečtí obránci poslali rychlou kolmici dopředu a Michal Ročárek vybídl přízemní přihrávkou ke skórování Machovce, který se nemýlil. Pak takřka do konce poločasu ovládali hru hráči Borové a přitlačili Ransko na jejich polovinu. Hošákův pokus však zlikvidoval brankář hostí, stejně jako vyšrábl na roh pěknou Veselého střelu a zlikvidoval pokus Blažka z úhlu. Za Chlubnovým pokusem z přímého kopu, který olízl břevno se ale pouze otočil a po jednom závaru střílel Radek Klement mimo. Borová však přesto stihla ještě do poločasu srovnat. Veselý z levé strany přesně odcentroval a Hošák v pádu trkl míč do sítě. Zatímco v první půli borovští v podstatě kontrolovali hru, nástup do druhé půlky měl jasně lepší soupeř dirigován bratry Ročárkovými. Ransko začalo agresivněji napadat a když se přidala chvílemi velmi špatná rozehrávka a pohyb Borové, musel přijít trest. Deset minut po pauze se Michal Ročárek vyhnul ofsajdové pasti a obstřelil Veselého. Vedení Ranska však netrvalo dlouho. Tým od Doubravy měl po celý zápas velké problémy s rohovými kopy Borové a právě z této standartky přišlo vyrovnání. Hošákovu hlavičku vykopl obránce z brankové čárky k Martinu Klementovi a ten z voleje propálil vše co mu stálo v cestě. Poté střílel ranecký hráč těsně vedle. Svoji chybou založil další šanci Ranska Janáček, tu ovšem soupeř ještě nepotrestal. To se mu povedlo o pár desítek vteřin později, když podobně chyboval J.Veselý a zřejmě nejlepší hráč na hřišti Michal Ročárek opět překonal Pavla Veselého v bráně. Ten si sice na míč opět sáhl, ale třetímu gólu nezabránil. Poté se hra již opět vyrovnala, Slanař v bráně vykryl další pokus Blažka a tentýž hráč střílel znovu jen o milimetry mimo. Na druhé straně zahrozil soupeř, ale Veselý vytáhl výborný zákrok. Klasických a dost vyhecovaných devadesát minut tak skončilo jednobrankovým vítězstvím Starého Ranska, ale Borová v přidaném čase po deseti minutách ještě srovnala po rohovém kopu Veselého, který přetavil v branku Hošák. V dalším utkání změří Borová síly v pátek 6. březno od 18.30 na umělé trávě ve Žďáru nad Sázavou s átřídní Dlouhou Vsí.

Branky: Hošák 2, M.Klement

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, J.Veselý, Kučera – M.Klement, Němec, Chlubna, Petr Veselý – R.Klement, Hošák, Blažek (Fruhbauer, P.Šmíd, Tonar, Brukner, Šrámek)