Čejov odjel podruhé za víkend z Borové s prázdnou

Po sobotním debaklu čejovských dorostenců se na hřišti v Havlíčkově Borové představil i A tým oddílu z humpolecka. Domácí po remízovém poločase ale ve druhé půli zabrali a třemi góly si zajistili vítězství.

Borová vstoupila do zápasu skvěle a hned v první minutě našel Veselého centr osamoceného Hošáka, který levačkou z voleje zamířil přesně k tyči. To domácí nabudilo, lépe drželi míč a hosty dlouho k ničemu nepouštěli. O pět minut později se Chlubnova střela dostala k Hošákovi, ten ale osamocen na malém vápně mířil slabě pouze do brankáře. Po čtvrthodině se za vápnem dostal ke střele Klement a přízemní střelou k tyči zajistil domácím dvoubrankové vedení. To ale naneštěstí nevydrželo dlouho. Ve 22. minutě si Moravec naprosto neatakován naskočil na rohový kop a přesnou trefou snížil. Pak hra oboustranně trochu upadla, domácí se nemohli dostat zpět do počátečního tempa a upustili do kombinačního fotbalu a i přes několik náznaků šancí, ve kterých mohli domácí zvýšit, přišel zasloužený trest. Pět minut před pauzou se po zbytečné ztrátě míče a následném autu dostal k míči opět Moravec a zblízka mířil přesně k tyči. Druhý poločas nabídl oboustranně poměrně zajímavý a útočný fotbal. Nejprve hráli prim opět domácí, kteří začali lépe kombinovat po zemi a dostávali se i do slibných šancí. V 55. minutě pak dostal míč do běhu Radek Klement, který se dostal až před brankáře a z úhlu mířil levačkou přesně na vzdálenější tyč. Nejhezčí akci zápasu pak předvedli domácí o pět minut později, kdy Štefáček zatáhl míč ke středu a přihrál přesně Chlubnovi. Ten rychle otočil na levou stranu a přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Veselého. Jeho střela však minula branku hostí snad o centimetry. Pak si postavil míč třicet metrů od branky Jaroslav Veselý, ale jeho dělovka minula o metr hostující branku. Gólem neskončil ani závar po rohovém kopu, kdy čejovský obránce pravděpodobně zachytil na brankové čáře míč rukou a Klementovu střelu po odraženém míči s námahou vyrazil brankář a mimo mířili Chlubna i Němec. Pak se ale do hry začali dostávat i hosté, dirigovaní tentokráte ne úplně výrazným, exligistou Guzikem a  také nebezpečným a nejlepším střelcem soutěže v minulé sezoně Moravcem. Do vážnější šance se naštěstí dlouho nedostávali. Na druhé straně se dostal deset minut před koncem do úniku Blažek, který utekl obránci a levačkou přehodil vyběhnuvšího brankáře. Hosté se ale stále nevzdávali, po přetaženém rohovém kopu vracel míč do ohně volný Moravec a následnou hlavičku zastavilo až břevno Veselého branky. Do další šance se chvíli před koncem protlačil opět agilní Moravec, ale Veselý proti němu vyběhl včas. V nastaveném čase pak ještě rozhodčí Klein nařídil penaltu za faul na Klementa a domácí exekutor Němec si s ní poradil mazácky. Domácí tak nepřipustili podobný kolaps jak v zápase s Počátkami a v poměrně atraktivním zápase zvítězili 5:2. V dalším utkání zajíždí Borová k derby do Pohledu.

Havlíčkova Borová – Čejov 5:2(2:2)

Branky: R.Klement 2, Hošák, Blažek, Němec (pk)

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(78.Z. Fruhbauer), J.Veselý, Kučera – Štefáček(83. M.Klement), Chlubna, Němec, Petr Veselý – Blažek, Hošák, R.Klement(90.Tonar)