Áčko zápas v Lučici zvládlo a připsalo si další tři body

V neděli čekal na hráče Havlíčkova Borové další zápas o čelo okresního přeboru. Již od soboty byly známy výsledky ostatních konkurentů a na hřišti v Lučici bylo třeba zvítězit. Hosté však takřka nepřipustili komplikace a nenechali vedoucí Žďírec nad Doubravou bodově více odskočit.

Po počátečním oboustranném oťukávání se do první šance dostala Borová, ale Němec hned v úvodu hlavičkoval nad branku a Hošák prováhal uvnitř pokutového území vhodnou příležitost ke střele. Domácí se připomínali spíše diskuzemi s rozhodčím, ale v 10. minutě zahrozili i oni fotbalovým způsobem. Skákavý trestný kop však Veselý vyškrábl mimo tři tyče. Pak se již dostali gólově ke slovu hosté. Blažek si v souboji jeden na jednoho pohrál s domácím stoperem, sám před brankářem nezaváhal a poslal hosty do vedení. Další dobrou pozici si individuálně připravil Štefáček, který dokonale zamotal dalšího beka, ale místo střelby volil zbytečnou nahrávku. Druhý gól tak ve 30. minutě vymyslel Veselý, který chytrým obloučkem za obranu vyslal do šance Blažka. Ten se dostal opět před brankáře a po střetu s ním v těžké pozici dokázal skórovat podruhé. Domácí měli dobrou šanci ke snížení ještě před poločasem, kdy centrovaný míč našel zkušeného veterána Fialu, ten ale mířil vedle hostující branky. Ještě před pauzou si pak další dobrou možnost vypracovali hosté. Petr Veselý si vyměnil míč s Klementem a domácím nezbylo než jej na hranici šestnáctky zastavit faulem. K přímému kopu se postavil Blažek, který trefil břevno a prudká Chlubnova dorážka mířila pouze nad branku. Druhá půle se odvíjela v podobném duchu jako první dějství. Hosté měli územní převahu a dostávali se i do šancí, jejich proměnování však bylo tragické. Blažek dostal míč přesně do běhu, ale podobnou střelou jako sobotní český hrdina Svěrkoš branku netrefil. Pak Hošák rozběhl do strany Štefáčka, jeho prudký centr ale nikdo z dobíhajících neusměrnil do branky. Největší šanci si v 60. minutě vypracovali i domácí, ale Strnada, který postupoval sám na brankáře, dokonale zhypnotizoval vyběhnuvší Veselý, který jej nakonec úplně vytlačil z úhlu. Na druhé straně se pak akrobatickým zákrokem připomněl i domácí gólman, který vytáhl střelu k tyči a poté bez problému kontroloval Hošákovu hlavičku. Pěknou přihrávkou pak vyzval ke skórování svoje kolegy z útoku R. Klement, ale Hošák s Blažkem si ve skluzu vzájemně překáželi. Tempo zápasu pak znatelně uvadalo, domácí mohli ještě kontrovat Zadinou, ten ale po kličce mířil z hranice pokutového území těsně vedle. Němcovu bombu ještě zblokoval obránce a M. Klement mířil mimo a tak utkání skončilo výhrou hostí v poměru 2:0.
V dalším utkání čeká na borovskou pouť druhou Havlíčkovu Borovou klíčový derby duel s vedoucí Dekorou Žďírec o první místo v tabulce. Doufejme, že vyjde počasí a na zápase se objeví velká návštěva.

Lučice – Havlíčkova Borová 0:2

Branky: Blažek 2

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, J.Veselý, Kučera – T.Štefáček (70. M.Klement), Němec, Chlubna, Petr Veselý – Blažek, Hošák, R.Klement